Jste zde

Ekonomika

Základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta dnes zvýšila Bankovní rada České národní banky kvůli rostoucí inflaci. Růstu sazby dnes informovala mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Jde o nejvýraznější zvýšení sazeb od roku 1997.

Společnost ke dnešnímu dni spustila svou platformu pro streamování audia nově v Jižní Koreji a zpřístupnila tak korejským posluchačům více než 60 milionům skladeb a 4 miliardy playlistů z celého světa.

Nově založené Legato se specializuje zejména na oblast práva proti nekalé soutěži, mediálního a reklamního práva, nekalé obchodní praktiky, ale také širší agendu obchodního a občanského práva (spory, závazkové právo, právo pracovní a směnečné). Od 1. března 2021 se k zakladatelům Legata přidá i Markéta Hrabáková, specialistka na počítačové právo, duševní vlastnictví a nemovitostní transakce.

Česká tisková kancelář (ČTK) a skupina Profimedia.CZ a.s. vstoupily do závěrečné fáze jednání o možné akvizici společnosti Profimedia Českou tiskovou kanceláří. Obě strany si dnes potvrdily zájem transakci uskutečnit. Cílem akvizice je nabídnout trhu kompletní službu v oboru poskytování fotografií a dalších vizuálních materiálů.

Veletrh se uskuteční v Olomouci 3. září v BEA campusu a v Praze 17. září v Kongresovém centru Artemis a nabídne přednášky rozdělené do tří tematických bloků: konferenci Digistrategie a Úspěšný e-shop & web a doprovodných prezentací na téma Mix trendů a novinek. Na konferenci Digistrategie představí vybraní odborníci zkušenosti a poučení z digitalizace firem i různé způsoby a kanály on-line marketingu, druhá konference Úspěšný e-shop & web poradí, jak v podnikání využít internet.

Za loňský rok hlavnímu českému zpracovatel masa vzrostly tžby za prodej řeznického a uzenářského sortimentu o 6,4 procenta na 5,7 miliard korun. Zisk však firmě klesl zhruba o 45 procent z předloňských 119,5 milionu korun na loňských 67,1 milionu Kč. Za poklesem zisku podle mluvčího firmy Karla Hanzelky stojí vysoké ceny prasat a navyšování mezd.

Schäfer na této pozici vystřídal Bernharda Maiera, který v čele představenstva působil téměř pět let. Schäfer se funkce po svém zvolení ujímá s okamžitou platností, tedy dnes. Firma o události informovala v dnešní tiskové zprávě.

Společnost Hikvision, která je poskytovatelem řešení v oblasti internetu věcí (IoT) se zaměřením na video, zveřejnila své finanční výsledky za první pololetí roku 2020. Za toto období firma Hikvision dosáhla tržeb ve výši 24,27 miliardy čínských jüanů, což představuje meziroční nárůst o 1,45 %. Čistý zisk společnosti vyplatitelný akcionářům firmy dosáhl 4,62 miliardy čínských jüanů. Zisk společnosti tak představuje meziroční nárůst o 9,66 %.

Maďarský nízkonákladový letecký přepravce se za první čtvrtletí fiskálního roku propadl do ztráty 107,4 milionu eur ve srovnání se ziskem 75,5 milionu eur ve stejném období loňského roku. Důvodem je pandemie nemoci covid-19. Díky nejistotě spojené s pandemií společnost ani neposkytla výhled na celý fiskální rok. Výnosy společnosti se za tři měsíce do konce června snížily o 86,9 procenta na 90,8 milionu eur.

Ukončení výroby letounu 474 do dvou let potvrdil americký Boeing. Firma tak oficiálně potvrdila dosavadní spekulace. Letoun 474 Boeing vyráběl více než půl století.