Jste zde

Ekonomika

Veletrh se uskuteční v Olomouci 3. září v BEA campusu a v Praze 17. září v Kongresovém centru Artemis a nabídne přednášky rozdělené do tří tematických bloků: konferenci Digistrategie a Úspěšný e-shop & web a doprovodných prezentací na téma Mix trendů a novinek. Na konferenci Digistrategie představí vybraní odborníci zkušenosti a poučení z digitalizace firem i různé způsoby a kanály on-line marketingu, druhá konference Úspěšný e-shop & web poradí, jak v podnikání využít internet.

Za loňský rok hlavnímu českému zpracovatel masa vzrostly tžby za prodej řeznického a uzenářského sortimentu o 6,4 procenta na 5,7 miliard korun. Zisk však firmě klesl zhruba o 45 procent z předloňských 119,5 milionu korun na loňských 67,1 milionu Kč. Za poklesem zisku podle mluvčího firmy Karla Hanzelky stojí vysoké ceny prasat a navyšování mezd.

Schäfer na této pozici vystřídal Bernharda Maiera, který v čele představenstva působil téměř pět let. Schäfer se funkce po svém zvolení ujímá s okamžitou platností, tedy dnes. Firma o události informovala v dnešní tiskové zprávě.

Společnost Hikvision, která je poskytovatelem řešení v oblasti internetu věcí (IoT) se zaměřením na video, zveřejnila své finanční výsledky za první pololetí roku 2020. Za toto období firma Hikvision dosáhla tržeb ve výši 24,27 miliardy čínských jüanů, což představuje meziroční nárůst o 1,45 %. Čistý zisk společnosti vyplatitelný akcionářům firmy dosáhl 4,62 miliardy čínských jüanů. Zisk společnosti tak představuje meziroční nárůst o 9,66 %.

Maďarský nízkonákladový letecký přepravce se za první čtvrtletí fiskálního roku propadl do ztráty 107,4 milionu eur ve srovnání se ziskem 75,5 milionu eur ve stejném období loňského roku. Důvodem je pandemie nemoci covid-19. Díky nejistotě spojené s pandemií společnost ani neposkytla výhled na celý fiskální rok. Výnosy společnosti se za tři měsíce do konce června snížily o 86,9 procenta na 90,8 milionu eur.

Ukončení výroby letounu 474 do dvou let potvrdil americký Boeing. Firma tak oficiálně potvrdila dosavadní spekulace. Letoun 474 Boeing vyráběl více než půl století.