Jste zde

Magazín

Hlídka městské policie, ilustrační foto: Šárka Konečná
Hlídka městské policie, ilustrační foto: Šárka Konečná

BRNO: Rámus, nadávky a rány. To uslyšeli dnes v noci strážníci, které prosbou o pomoc přivolala do Štýřic žena telefonující na tísňovou linku 156.

 

 

Zdemolované skříňky, foto: MP Brno
Zdemolované skříňky, foto: MP Brno
Zdemolované skříňky, foto: MP Brno

BRNO: Sříňky sloužící k úschově osobních věcí se staly včera večer předmětem zuřivé demolice dvěma mladíky na brněnském koupališti Kraví hora. Třiadvacetiletí muži se ke svým věcem uloženým ve skříňkách nemohli dostat, zvolili proto svérázný způsob jejich vyzvednutí.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Praha:  Národní linka pro odvykání rozšiřuje od 12. srpna poskytované služby. Specializovaná poradna, provozovaná Českou koalicí proti tabáku, již delší dobu nabízí bezplatnou pomoc klientům bojujícím se závislostí na kouření, alkoholu a patologickém hraní. Od tohoto roku se nově zaměří také na pomoc uživatelům drog – marihuany, extáze, nových syntetických drog, kokainu, pervitinu, opioidů a dalších. Uživatelské rozhraní zůstává stejné – po vytočení čísla 800 350 000 bude klient přesměrován na specialistu podle svého problému. Národní linka pro odvykání se tak přibližuje pokrytí celého spektra závislostí.

Kladrubští hřebci, ilustrační foto: Národní zemědělské muzeum
Kladrubští hřebci, ilustrační foto: Národní zemědělské muzeum

PRAHA: U příležitosti zahájení výstavy o historii Národního hřebčína Kladruby nad Labem budou v pondělí 17. června od 16:15 hodin před Národním zemědělským muzeem v Praze na Letné k vidění vraník a bělouš starokladrubského koně. Vernisáž výstavy proběhne od 16:30 hodin, veřejnost má možnost výstavu navštívit od 18. června do 31. srpna.

Muzeum po rekonstrukci, foto: Národní zemědělské muzeum
Muzeum po rekonstrukci, foto: Národní zemědělské muzeum

VALTICE: V úterý 18. června v 10:30 hodin proběhne slavnostní otevření nově zrekonstruovaných prostor Muzea vinařství, zahradnictví a krajiny ve Valticích. V rámci projektu financovaného z evropských fondů vznikly tři nové expozice - Národní expozice vinařství, Tajemný život v půdě a v novém podání také Krajina Lednicko-valtického areálu. Modernizace areálu přinesla i lepší podmínky pro uložení sbírkových předmětů i práci kurátorů.

Mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem, foto: inregion.cz, Šárka Konečná
Markéta Vaňková, primátorka města Brna, foto: inregion.cz, Šárka Konečná

BRNO: Rozlehlé plochy lužáneckého parku jsou od jara ještě pečlivěji chráněné brněnskými strážníky. Městská policie zohledňuje, že se jedná o místo velkého společenského významu, které se pravidelně s příchodem teplých a slunečných dnů stává centrem setkávání, sportu a čilého ruchu.

 

Ilustrační foto ohňostroje na Brněnské přehradě, foto: Šárka Konečná
Mluvčí brněnských stážníků Jakub Ghanem, foto: Šárka Konečná, inregion.cz

BRNO: Mezi diváky, na křižovatkách i na vodní hladině. Všude tam budou brněnští strážníci během ohňostrojných představení Ignis Brunensis. Zaměří se i na další akce z programu festivalu zábavy, jako jsou koncerty, dětské dny, přehlídky historických vozidel nebo divadelní představení.

Specialista na odstranění vlhkosti zdiva, GELASAN, s.r.o.

Padající omítka, oprýskaná malba, stěna, po které stéká voda, zápách zatuchliny a plísně. To jsou nejčastější projevy vlhkých zdí. Toto prostředí je nezdravé pro život a majitel takto postiženého objektu se brzy může potýkat nejen se zdravotními obtížemi, ale také s vážnými statickými problémy. Co s tím?

Vyvrácená dopravní značka, foto: MP Brno

BRNO: Kopáním do odpadkových košů si chtěl v neděli vybít svoji zlost šedesátiletý muž v Křenové ulici.

Pád letadla na Kubě
Trasa letadla, zdroj: El País

HAVANA: Krátce po startu se nedaleko kubánské metropole zřítilo dopravní letadlo s více než 100 cestujícími na palubě.

Stránky