18. Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity proběhne již tento pátek

Autor : 
Šárka Konečná
Úterý, 15 Květen, 2018

BRNO: Osmnáctý ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky se uskuteční již tento pátek v brněnském kině Scala a v promítacích sálech Fakulty informatiky. Studenti zde večer slavnostně představí své práce v podobě krátkometrážních filmů.

Foto k FF FI MUNI, fotozdroj: FI MUNI. cz

To, že informatikové nejsou jen zamlklými podivíny, mumlající pod klenbou lebky tiše soustavy jedniček a nul, dokazuje nejlépe již osmnáctý ročník studentského Filmového festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně.

Letošní motto "Vybarvi se" pro studenty, kteří jsou pod vedením zkušených pedagogů i organizátory festivalu, představuje nejen odvahu ukázat svou pravou podstatu při dovršení dospělosti, ale především proces kreativního myšlení, vystoupení z šedi, změť myšlenek, nápadů a inovací při vlastní tvorbě, jakou je třeba natáčení krátkometrážních filmů. Studenti se starají o celou přípravu a zastávají desítky profesí, od režie a herectví až po střih, zvuk a také následnou realizaci celé náročné akce, kterou bezesporu organizace festivalu je.

Diváci, kteří na festival zavítají, se opět mohou těšit na řadu zbrusu nových krátkometrážních snímků - těch nejlepších vytvořených studenty Masarykovy univerzity.  Vyvrcholením celého festivalového večera je hlasování o nejlepší snímek ve formě divácké ankety, jeho slavnostní vyhlášení a předání věcných cen sponzorů jejich zástupci a odbornou porotou.

Letošní ročník proběhne pod záštitou děkana FI prof. RNDr. Jiřího Zlatušky, CSc., a to na dvou místech - v promítacích sálech na Fakultě informatiky a v Univerzitním kině Scala. Akce startuje tento pátek v 19:30. 

Vstup na festival i na afterparty (pro účastníky festivalu) je zdarma.

Trailer k festivalu naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=Hq2v6oYe0aU

Vybarvi se" pro studenty, kteří jsou pod vedením zkušených pedagogů i organizátory festivalu, představuje nejen odvahu ukázat svou pravou podstatu při dovršení dospělosti, ale především proces kreativního myšlení, vystoupení z šedi, změť myšlenek, nápadů a inovací při vlastní tvorbě, jakou je třeba natáčení krátkometrážních filmů." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/ff_fi_muni.jpg">

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.