Andrej Babiš se zítra sejde s prezidentem republiky Ing. Milošem Zemanem

Autor : 
Šárka Konečná
Pondělí, 9 Duben, 2018

Hradec Králové: Premiér v demisi Andrej Babiš se zítra sejde s prezidentem republiky milošem Zemanem na plánované úterní schůzce. Předmětem jejich diskuze bude jednání o nové vládě.

Premiér v demisi Andrej Babiš, FOTO: screen shot ČT24

Babiš ráno uvedl pro Lidové noviny, že je ochoten akceptovat, pokud Zeman pověří sestavením vlády někoho jiného z hnutí ANO.

Babiš sám však od prezidenta takový krok neočekává. Premiér v demisi si chce prezidenta především vyslechnout. "Já nemám co nabízet panu prezidentovi. Karty rozdává pan prezident. Jdu za ním, abych si vyslechl jeho názor a doporučení. A hlavně, jak se staví on k politické situaci, s tím jdu zítra do Lán," řekl Babiš.

Babiš dnes nijak nekomentoval možnost menšinové vlády tolerované SPD, ale ani se nevyjádřil k možnému obnovení jednání o spolupráci s ČSSD. "Hlavně potřebujeme vládu s důvěrou, abychom nemuseli stále trávit čas různými rozhovory a spekulacemi," řekl.

V loňských říjnových volbách získalo Babišovo hnutí nejvíce hlasů, ale jednobarevná menšinová vláda, kterou Babiš sestavil, v polovině ledna nezískala důvěru Sněmovny. Prezident Zeman poté pověřil premiéra v demisi jednáním o vzniku nového kabinetu a dal Babišovi čas do léta.

Prezident Miloš Zeman, FOTO: Šárka Konečná
Premiér v demisi Andrej Babiš, FOTO: screen shot ČT24

Babiš dnes nijak nekomentoval možnost menšinové vlády tolerované SPD, ale ani se nevyjádřil k možnému obnovení jednání o spolupráci s ČSSD." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/foto_uvod/2018/04/babis_hradec_uprava_shrnuti.png">

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.