Auto jelo po kolejích, řidič nadýchal 1,6 promile

Autor : 
Šárka Konečná
Úterý, 15 Květen, 2018

BRNO: Po železniční vlečce jedoucí automobil upoutal včera v odpoledních hodinách pozornost několika svědků za hypermarketem v Tkalcovské ulici.

Auto na kolejích, fotozdroj: městská policie Brno

"Jeden ze svědků proto zatelefonoval na linku 156 a upozornil strážníky, že kromě vlakových kolejí chtěl řidič využít i blízkou lávku, která slouží chodcům a cyklistům k překonání řeky Svitavy a je součástí vyhrazené stezky. To se však řidiči nepovedlo, a tak údajně najel zpátky na trať," uvedl k případu mluvčí strážníků Jakub Ghanem. 

Přivolaná hlídka pořádkové jednotky městské policie pak na místě našla octavii zaklíněnou kolmo v kolejišti. Vůz měl proražený chladič a na místě řidiče seděl dle informací strážníků  čtyřiašedesátiletý muž.

"Špatně vyslovoval a příliš jisté nebyly po vystoupení z auta ani jeho pohyby. Strážníkům se přiznal, že vůz řídil a před usednutím za volant podle svých slov popíjel pivo. Opilost potvrdila i dechová zkouška, která prokázala hodnoty okolo 1,6 promile alkoholu," doplnil Jakub Ghanem.

 Strážníci proto předali muže státním policistům jako důvodně podezřelého z trestného činu a požádali také hasiče, aby přijeli vzpříčený automobil vyprostit. 

Auto jelo po kolejích, řidič nadýchal 1,6 promile

Přivolaná hlídka pořádkové jednotky městské policie pak na místě našla octavii zaklíněnou kolmo v kolejišti." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/vlecka.jpg">

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.