Budeme si povídat

Autor : 
Šárka Konečná, šéfredaktor IRJ
Čtvrtek, 5 Duben, 2018

PRAHA: Stížnosti, nadávky, útoky. Tato tři slova zjevně přesně charakterizují českou společnost. Rozháranou, nejednotnou, rozpolcenou. Snad ne ještě úplně rozhádanou, i když se to na první pohled může zdát. Za poslední týden debatní prostor sociálních i mediálních sítí ovládla témata, jakými jsou nová hymna, vydání Nikulina a otrava Skripala. Prezident Miloš Zeman hledá novičok, komunisté hledají spojenectví v miliardáři Andreji Babišovi, sportovci hledají novou verzi české hymny.

Šárka Konečná, šéfredaktor IRJ

O všem se košatě diskutuje nejen v e-prostoru, nýbrž vyjadřuje se každý ke všemu i v televizních studiích. Čechům je vlastní od nepaměti být odborníky na cokoli a kdykoli. Údajné a „zaručené“ zprávy hledají Češi na serverech typu Sputnik, Aeronet, Parlamentní listy a kdo ví přesně kde, tradičními médii módně Češi pohrdají.

Důležité je, že přece se o všech „pravdách“ v mainstremau mlčí.

Kauzu Skripal komentují zasvěcení „odborníci“ z řad občanů, politiků i nejrůznějších táborů proruských, či západních. Výsledky vyšetřování otravy dvojitého agenta jsou podsouvány ze všech stran, bezvýsledně. Komunisté si přihřívají svoji polívčičku - mlčení, ANO vydalo zpět do Ruska tři pracovníky ruské ambasády z Česka.

Komunisté oficiálně ke Skripalově otravě takticky mlčí, stalinista Skála se dostává v úzkých debatách do varu, sekunduje mu stranický kolega Klán. Klán se nestydí vystupovat v pořadech na TV Barrandov vedle Okamury a Martina Kupky z ODS. Zřejmě považuje Duely Jaromíra Soukupa za povídání si, místo za ostudný pořad pokleslé úrovně. Vystupující v těchto pořadech neomlouvá naivita, jejich vystoupení nelze omluvit ničím racionálním a to nejen Klána, nýbrž všechny, kteří do pořadu Soukupa pozvání kdy přijali.

Jaromír Soukup je šikovným manipulátorem cílových skupin

Jaromír Soukup, který nevyniká řečnickými schopnostmi, ani moderátorským umem, je jistě šikovným manipulátorem jeho cílové skupiny. To mu nelze upřít, svoje pořady koncipuje skvěle. Cílí na ty, kteří jsou společensky nespokojeni, frustrováni tržní ekonomikou, mají materiální, osobní a finanční problémy. Málokdy si Soukup zve takové hosty, kteří něčeho v životě dosáhli svým vlastním přičiněním, rád diskutuje s těmi, kteří mu věří jeho levicovou pravdu. Takovou, kdy zaměstnavatel je nepřítel "obyčejných lidí". 

Může povídání s Jaromírem Soukupem zaujmout jen zarytého masochistu ?

Soukupova cílová skupina si však nedokáže uvědomit, že on sám je ten, který je tím kritizovaným zaměstnavatelem. Povídání s ním v jeho pořadech může ovšem bavit snad jen zarytého masochistu, nebo respondenta, kteý má vše tzv. „na háku“. Nelze si jinak totiž, v soudné mysli, spočítat motivace těch, kteří u Soukupa hostují a dobrovolně jeho pozvání do pořadů přijímají. Minimálně v jeho Duelu. A tací jsou, bohužel, i z takzvaných demokratických stran.

Nástěnky Jaromíra Soukupa v jeho poředech jsou svou absurditou pověstné.

Naštěstí se zatím netýkaly tolik diskutované úpravy české hymny. Ani v nejhorších představách si neumím vypodobnit, jak by taková tabule TV Barrandov vypadala. Snad titulkem: „Co za sloku nechcete?“

Následoval by podle hostů Soukupa plebiscit o taktech, melodii a rytmice hymny?

Okamura, coby Moravák, jistě by přidal nějakou údernou sloku, která by opěvovala jeho stranu, komunista Filip by dost pravděpodobně text doplnil o nějaká komunistická prohlášení. Těžko říci, co by ke všemu dodal pan velkomožný Andrej Babiš, který trpí pocitem "Kalouskovského" syndromu: „Všichni proti mně v kampani“.

Pan premiér v demisi má zřejmě jiné starosti. O ženy a jejich spodní prádlo. Ne nadarmo. Nedávno koupil majoritní podíl ve společnosti Astratex, zabývající se výrobou podprsenek. Zřejmě pan premiér v demisi tuší možnost, jak upoutat voličky v případě předčasných parlamentních voleb.

Která žena by odolala luxusní podprsence s logem ANO zdarma ?

A o tomto si můžeme v dalších volbách povídat. Třeba se do propočtů Andreje Babiše směle vlezou a vlk ve slipech bez pindíka zůstane neodhaleně celý. Andrej Babiš totiž svého "pindíka" odmítl několikrát mediálně odhalit. Dost možná proto, že není třeba veřejnosti odhalit vše z jeho ostře sledovaného soukromí, kdy lidem familiarně na FB tyká. Za párek, koblihu a nově možná i Astraprádlo.

 

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.