Cizinec napadl v noclehárně spícího muže a zlomil mu ruku, strážníci agresora spoutali

Autor : 
Karin Geislerová
Středa, 12 Prosinec, 2018

BRNO: Klidné spaní v noclehárně v centru města narušil v noci na dnešek křik, který se ozýval z jedné z postelí. Podle telefonátu na tísňovou linku 156 napadl jeden z klientů spícího muže.

Hlídka městské policie Brno, ilustrační foto: Šárka Konečná

 Útočník v agresi nepřestával ani po výzvě personálu. Přivolaná autohlídka jako prvního uviděla údajně napadeného třiašedesátiletého muže v pyžamu, který se s bolestivým výrazem držel za pravou ruku. "Napadený stážníkům popsal, že zatímco spal, dvaatřicetiletý cizinec na něj prý skočil a u toho mu zkroutil ruku", uvedla mluvčí brněnské městské policie Teraza Kadrnožková. Strážníci muži přivolali sanitku.

"Údajný agresor seděl na dvorku a už z dálky z jeho dechu hlídka cítila alkohol. Se strážníky nekomunikoval a nereagoval ani na jejich výzvy, aby s nimi z noclehárny odešel. Zatímco záchranáři nakládali muže s pravděpodobně zlomenou rukou do sanitky, hlídka zavolala kvůli podezření z trestného činu státní policisty", upřesnila Kadrnožková.

Cizinci se na příjezd republikových policistů čekat nechtělo a z noclehárny se pokusil odejít. "Strážníci muže opakovaně vyzvali, aby zůstal na místě, na což začal reagovat podrážděně. Protože se jeho agresivita stupňovala, hlídka ho spoutala a následně předala přivolaným republikovým policistům", dodala k případu Kadrnožková.

"Údajný agresor seděl na dvorku a už z dálky z jeho dechu hlídka cítila alkohol." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/bezdomovci_hlidka_policie_brno.jpg">

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
Šárka Konečná, IRJ © 2018

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.