D1 aktuálně. Od 1. září 2018 bude D1 u Prahy údajně průjezdná. Možná.

Autor : 
Jiří Krásenský
Úterý, 21 Srpen, 2018

PRAHA : Dobrá zpráva pro motoristy : ministr dopravy Dan Ťok slibuje po oficiální kontrole prací na D1, že pověstná dálnice D1 bude u hlavního města Prahy průjezdná od 01. září 2018. Nechají se řidiči konečně příjemně překvapit ? V průběhu září a října mají být hotovy poslední úseky.

Od 1. září bude pověstná D1 u Prahy údajně průjezdná.

Pražská část dálnice D1 se pravděpodobně dočká finálních úprav. Rozsáhlá rekonstrukce pověstné dálnice D1 u hlavního města směřuje k závěrečným pracem. Aktuálně D1 : Během čtrnácti dní by měly být zcela hotovy opravy asfaltu na vozovkách v obou směrech, a to konkrétně mezi 12. a 16. kilometrem dálnice, která patří k nejvytíženějším v České republice.  V měsících září a říjen by rovněž měly být ukončeny práce na třech úsecích modernizované části dálnice D1, což motoristům přinese 90km dálničního úseku po celkové rekonstrukci. Celkovou opravu obou dálničních pásů provádí společnost Eurovia, která se na dálnici D1 k hlavnímu městu bude vracet v dubnu 2019, kdy je naplánována oprava levé části dálnice D1 mezi 9,5. – 12. kilometrem.

Celá rekonstrukce pražského úseku dálnnice D1 bude daňové poplatníky stát přibližně 250 milionů korun, a to bez DPH.

V září 2018 se motoristům rovněž zprovozní dva úseky dálnice D1, ktere se staví za provozu zcela nové, kdy se jedná konkrétně o úsek č. 10 mezi Hořicemi a Koberovicemi a úsek s číslem 20 u Velkého Meziříčí a Lhotky. V měsíci říjen bude možné rovněž cestovat po úseku č. 4 mezi Ostředkem a Šternovem.

Úsek D1 u Prahy by měl být dokončen v říjnu 2018
Ministr Dan Ťok na inspekci stavby D1
Ministr dopravy Dan Ťok na D1

„Na 15. kilometru jsem prověřil průběh prací na rekonstrukci dálnice D1. Denně tu projede 90 tisíc aut. Pro všechny řidiče mám dobrou zprávu, dělníci všechno stíhají a 31. srpna práce dokončí, odstraní omezení a od soboty 1. září se bude jezdit po novém a bez omezení. Ještě letos otevřeme řidičům dalších 19,5 km modernizované D1 – celkem tak bude hotovo 13 z 21 úseků, tzn. skoro 90 km nové D1."

Uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Ministr dopravy Dan Ťok navíc dnes provedl inspekci rekonstrukce Negrelliho viaduktu. Jde o první etapu výstavby železničního spojení centra Prahy s Kladnem a odbočkou na letiště. Termín dokončení rekonstrukce Negrelliho viaduktu je duben 2020, zástupci zhotovitele však ministru slíbili, že se pokusí rekonstrukci Negrelliho viaduktu stihnout do konce roku 2019.

ministr dopravy Dan Ťok u rekonstrukce Negrelliho viaduktu
Rekonstrukce Negrelliho viaduktu
Rekonstrukce Negrelliho viaduktu
Autorství fotografií: 
© 2018 MDCR

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.