Desítky lidí dnes odpoledne protestovaly proti Andreji Babišovi

Autor : 
Šárka Konečná
Neděle, 30 Září, 2018

BRNO: V místo demonstrace proti hnutí ANO 2011 a premiérovi české republiky Andreji Babišovi se dnes odpoledne proměnil předvolební stánek hnutí ANO 2011 na brněnském náměstí Svobody, kam v rámci předvolební kampaně zavítal i Andrej Babiš (ANO 2011).

Několik desítek odpůrců premiéra Andreje Babiše zaplnilo po 15. hodině prostor před volebním stánkem hnutí ANO 2011, umístěným v centru jihomoravské metropole na náměstí Svobody. Přišli na avizovanou akci „Setkání s premiérem“ pořádanou hnutím ANO 2011 v rámci kampaně do blížících se komunálních voleb. Premiérovi odpůrci se k protestu svolali přes sociální síť Facebook, kde akci posměšně přejmenovali na „Setkání s trestně stíhaným premiérem“.

V rukou odpůrci premiéra Andreje Babiše nesli nejrůznější transparenty

V rukou odpůrci premiéra Andreje Babiše nesli nejrůznější transparenty vesměs s protibabišovskými, ale i protizemanovskými a antikomunistickými hesly. Svou přítomnost dávali najevo ostrým pískotem a zvoněním před stánkem hnutí, kde byli přítomni i příznivci premiéra Babiše.

Výrazný nesouhlas z řad demonstrantů pak zazníval zejména ve chvíli, kdy se na pódiu střídali jednotliví řečníci kandidující v komunálních volbách v Brně v roce 2018 za premiérovo hnutí, a také když promluvil Jaromír Ostrý, bývalý ředitel Čro – Brno, nyní kandidát do Senátu za hnutí ANO 2011.

Hlasitou kritikou demonstranté nešetřili ani stávajícího brněnského primátora Petra Vokřála ( ANO 2011 ), jehož projev přes silné protesty zcela zanikl.

Křikem, pískotem, zvoněním a červenými kartami pak dav protestujících proti politice současné vlády přivítal krátce před 16. hodinou premiéra Andreje Babiše, který nakonec na stánek dorazil s téměř půlhodinovým zpožděním z oslav Dne seniorů probíhajících na nedalekém Zelném trhu.

Premiér Babiš se pokusil přítomné přivítat a utišit

Andrej Babiš se pokusil přivítat všechny přítomné a utišit protestující výzvou ke klidu; jeho snaha se však nesetkala mezi jeho odpůrci, jichž byla v tu chvíli přítomna většina, s kladnou odezvou. Premiérovi příznivci tak vyslechli jeho slova s krajními obtížemi.

V závěru setkání premiér rozdával a podepisoval svou knihu s názvem „O čem sním, když náhodou spím“.

Demonstrace se i přes slovní potyčky mezi oběma tábory obešla bez významnějších incidentů.

Autorství fotografií: 
© 2018 Šárka Konečná

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.