Distribuce drog v centru Brna

Autor : 
IN REGION Journal
Čtvrtek, 20 Prosinec, 2018

BRNO : Městské policii Brno se tento týden podařilo přímo v centru města odhalit muže důvodně podezřelého z distribuce drog i ženu, která od něj látku získala. Na dopadení má výraznou zásluhu obsluha kamerového systému městské policie, která si jejich podezřelého chování v parku na Baštách všimla hned v počátcích jejich jednání.

Jakub Ghanem, mluvčí brněnských strážníků, FOTO: Šárka Konečná

Díky tomu mohli pracovníci dohledového centra sledovat, jak mladý muž předal ženě injekční stříkačku. Potom jí do speciálně upravené misky odsypal světlý prášek a žena si obsah nádobky rozpustila po nahřátí zapalovačem. Látku si následně aplikovala injekční stříkačkou do ruky.

Video k případu naleznete pod článkem.

"Tou dobou už měla všechny informace nejbližší hlídka z místní služebny a během několika desítek sekund dorazila na místo. Žena strážníkům na jejich dotaz odpověděla, že užila heroin. Strážníci na ní pozorovali, že se chvěje po celém těle a na rukou má modřiny i drobné krvácivé rány", uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Zatímco mladá žena se přiznala prakticky hned po upozornění, že se nachází přímo pod městskou kamerou, muž několikrát svoje tvrzení měnil.

"Strážníci se zajímali, co má ve své příruční tašce, a podezřelý jim ukázal několik použitých i nepoužitých injekčních stříkaček, papírovou obálku, misku na roztok, lahvičku od kyseliny citronové, zapalovač a další aplikační pomůcky i léky. Strážníci celý případ z pondělního odpoledne předali Policii České republiky pro důvodné podezření z trestného činu. Kromě toho ženu na místě pokutovali za odhození papírku použitého při přípravě k aplikaci drogy", doplnil Ghanem.

Distribuce drog v centru Brna

Tou dobou už měla všechny informace nejbližší hlídka z místní služebny a během několika desítek sekund dorazila na místo." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/jakub_ghanem_uprava_1.jpg">
Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
Šárka Konečná, IRJ © 2018

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.