Do eurovoleb přihlásilo své kandidáty 40 uskupení

Autor : 
Šárka Konečná
Úterý, 19 Březen, 2019

PRAHA: Volebním uskupením dnes uplynula lhůta, ve které byla možnost přihlásit své kandidáty do eurovoleb. Kandidátní listinu podalo čtyřicet uskupení, o jedno více než před pěti lety v minulých volbách do Evropského parlamentu. Lhůta pro předkládání kandidátních listin skončila dnes v 16 hodin.

Lídr strany JSI PRO? Petr Kováč, foto: inregion.cz

Kandidaturu do eurovoleb potvrdilo všech devět sněmovních stran a hnutí, přičemž STAN a TOP 09 se dohodly na koaličním postupu. Své kandidátní listiny ale doručili i ti, kteří se rozešli se svými dosavadními stranami. Mezi ně patří uskupení hnutí Evropa společně (ESO) europoslance Jaromíra Štětiny (za TOP 09), nebo Hlas dalšího europoslance Pavla Teličky (za ANO).

Do volebního klání však chtějí zasáhnout kromě zavedených politických stran i další uskupení. Jimi jsou například strana s názvem "JSI PRO? Jistota Solidarita Investice pro budoucnost" v čele se známým kuchařem Petrem Kováčem, hnutí Vědci pro Českou republiku, nacionálně orientované politicko-filozofické hnutí První republika nebo minulý týden zaregistrované hnutí Tvůj kandidát.

V seznamu, který poskytlo Ministerstvo vnitra není uvedeno hnutí List podnikatele Jaromíra Soukupa. Jeho uskupení bylo ministerstvem vnitra zaregistrováno v pátek.

Volby do Evropského parlamentu se letos budou konat ve dnech 24. a 25. května a Česi se v nich zvolí 21 zástupců.

Počet uchazečů o kandidaturu do voleb by se mohl ještě zvýšit, pokud některá kandidátka byla doručena na jinou než pankráckou podatelnu Ministerstva vnitra a jeho volební odbor ji zatím neobdržel. V opačném případě by se mohl snížit, pokud by některá seskupení nesplnila zákonem stanovené požadavky na kandidaturu. Ministerstvo o registraci kandidátek rozhodne 6. dubna.

Kandidátní listina, foto: FB  politické strany JSI PRO?
Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
inregion © 2019

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.