Do příkopu muž nahrnul stavební suť, je podezřelý ze založení skládky

Autor : 
Karin Geislerová
Pondělí, 8 Duben, 2019

BRNO: Na muže údajně zakládajícího v žabovřeské zahrádkářské kolonii skládku upozornil nedělní telefonát na linku 156. Hlídka městské policie skutečně při příjezdu uviděla dvaačtyřicetiletého muže, jak z přívěsného vozíku lopatou vyhazuje do příkopu vedle cesty stavební suť.

Stavební odpad, ilustrační foto: inregion.cz

Strážníci muže vyzvali, aby okamžitě se svým jednáním přestal a vysvětlil hlídce, co se děje.

"Muž oblečený v pracovním úboru přiznal, že se snaží pomocí zbytků ze stavby cestu rozšířit a vytvořit si tak parkovací místo", uvedla k případu mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Jako argument muž uvedl, že dříve v místě také se svým autem stál, ale pokaždé ho prý musel umývat od bahna. Po upozornění, že se nejedná o jeho pozemek, ho strážníci vyzvali, aby odpadl naložil zpět na vozík, což také muž udělal.

"Svým jednáním se muž stal podezřelým z porušení zákona o odpadech a předvolá si ho správní orgán. Kvůli podezření ze založení skládky mu hrozí pokuta až 50 000 korun," doplnila Kadrnožková.

Jako argument muž uvedl, že dříve v místě také se svým autem stál, ale pokaždé ho prý musel umývat od bahna. Po upozornění, že se nejedná o jeho pozemek, ho strážníci vyzvali, aby odpadl naložil zpět na vozík, což také muž udělal." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/sut_stavba_ilustrak.jpg">

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
inregion © 2019

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.