IKEA stahuje z prodeje jemné pěnové cukroví

Autor : 
Šárka Konečná
Úterý, 12 Březen, 2019

PRAHA: Kvůli nejasnému označení mléka jako alergenu ve složení výrobku stahuje IKEA z prodeje jemné pěnové cukroví SÖTSAK SKUMTOPP. Pro ty, kdo na mléko a jeho složky nemají alergii nebo intoleranci, je ale cukrovinka v pořádku.

IKEA, letecké foto: Šárka Konečná

Výrobek obsahuje sušenou syrovátku, která se vyrábí z mléka. Proto tato cukrovinka může ohrozit zdraví těch, kdo mají na mléko a jeho složky alergii nebo trpí jejich intolerancí. Ačkoli sušená syrovátka je uvedena ve složení, mléko tam bohužel chybí.

Informaci o stažení cukrovinky z prodeje dnes sdělila Zdeňka Pecková, tisková mluvčí IKEA.

" Bezpečnost potravin je pro IKEA na prvním místě. Proto všechny zákazníky upozorňujeme, že se tato informace týká všech cukrovinek SÖTSAK SKUMTOPP, které mají minimální trvanlivost mezi 12. březnem 2019 a 18. dubnem 2019. Zákazníky, kteří mají alergii nebo trpí intolerancí na mléko a jeho složky, vyzýváme, aby SÖTSAK SKUMTOPP přinesli do nejbližšího obchodního domu IKEA. Peníze jim vrátíme v plné výši," uvedla Pecková.

" Chceme, aby si naši zákazníci byli jistí, že potraviny, které v IKEA prodáváme, jsou bezpečné a jejich konzumace neohrožuje lidské zdraví. IKEA proto stahuje z prodeje jemné pěnové cukroví SÖTSAK SKUMTOPP (balení o váze 180 g) kvůli nejasnému označení mléka jako alergenu ve složení výrobku," upřesnila Pecková.

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
© 2019, Šárka Konečná

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.