Jak je důležité míti Filipa aneb princezna ČSSDeska první

Autor : 
Jiří Krásenský
Sobota, 31 Březen, 2018

PRAHA : Lehkovážná komedie pro vážné lidi v podání předsedy KSČM JUDr. Vojtěcha Filipa může být pro některé z nás mírně za hranou : Je tomu ale skutečně tak ? Komunisté tančí jak Andrej Babiš zpívá, prezident Miloš Zeman napsal notový part. Jak jednoduché ... Ač se v tomto případě nejedná o operu, lze těžko hodnotit, zda hlavní roli sehráli politikové či český národ.

Kam míří Oldřich Duchoň ? ( KSČM )

Prezident Miloš Zeman umí "vrtěti psem" a ví to velmi dobře. A využívá toho. Tu pošťouchne SPD, támhle si nedopustí invektivu vůči Babišovi a nebo okope kotníky TOP09, která systematicky pracuje na jednom jediném programovém cíli = "AntiZeman". A Miloš Zeman se za to nestydí. Prezident Zeman však nohy nepodráží. Glosuje a to mu stačí. Prokázal to v minulosti a vidíme to i nyní ... spolehlivě na příkladu KSČM, kdy si levicoví politici "tak nějak" spíše hrají do karet. Nebo si aspoň záměrně neškodí. Prezident Miloš Zeman respektuje výsledky demokratických voleb a ( snad i ) proto je nazýván nedemokratickým. Vojtěch Filip je respektuje rovněž - alespoň mediálně. Věřil by někdo paktu "Zeman+Babiš" ? ANO. Uvěřil by někdo paktu "Zeman+Filip" ? Ano. Bude. A lidé rádi uvěří tomu, co jim mocná média servírují na diamantových podnosech.

Zde se tedy zdá na místě připomenout chování KSČM, která po marném výsledku voleb do PS PČR v roce 2017 nebalancovala na hraně mediální popularity a neprojevila, alespoň před kamerou či na webu, boj o pověstná "koryta" zastřená plentou politické korektnosti ve jménu prosazování programových cílů. Najdou se však i ti, kteří marně vykříkují do mediálního světa zapšklá moudra a citáty Václava Havla pod praporem demokracie a Damoklovým mečem Evropské Unie. Škoda jich.

Výsledky voleb do PS PČR 2017
Počet poslaneckých mandátů v PS PČR po volbách v roce 2017
Bezdomovci na předvolebním mítingu KSČM v Brně

Žalostný výsledek ČSSD po kampani-nakampani s předsedou-nepředsedou záhadně vyšel-nevyšel : ve srovnání s KSČM, která získala v roce 2013 33 poslanecských křesel a v roce 2018 15, ČSSD pod vedením-nevedením Bohuslava Sobotky resp. Milana Chovance, resp. Lubomíra Zaorálka a ví Bůh koho vlastně, klesla z neuvěřitelných 50 na 15 poslaneckých mandátů, Matematicky téměř neporovnatelné : A i přesto si ČSSD žádá více než 4 ministerské funkce za podporu-nepodporu premiéra-nepremiéra Andreje Babiše. Připomíná mi to dětem známou pohádku o princezně Koloběžce I. Oblečená-neoblečená do svého progamu, učesané i neučasné fráze, dar-nedar ve formě podpory-nepodpory Babišově vládě.

O tom, jak je důležité míti Filipa se jistě dozvíme ze strany KSČM po dubnových předsednických volbách, avšak jistě dříve, než béčkový tandem Hamáček-Zimola zahájí frontální útok ve stylu plánu Barbarossa na obsazení funkce předsedy vlády České republiky a klíčového ministerstva financí. Inu, pandur komu pandur.

Petr Šimůnek ( KSČM )
Pavel Kováčik ( KSČM )

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.