Jednáním Sedlačíka se budou zabývat zastupitelé Hodonína

Roman Sedlačík

HODONÍN: Jednáním bývaleho místostarosty Hodonína a současného hodonínského zastupitele Romana Sedlačíka se budou zabývat zastupitelé. Vedení města se již od jeho víkendového počínání distancovalo.

O co šlo?

Post - Roman SedlačíkSedlačíka během minulého víkendu pobouřil černošský pár, který se poklidně procházel ulicemi jihomoravského města. Zastupiteli se zdál pár svojí  pochůzkou podezřelý a proto na dvojici zavolal stážníky, kvůli ověření totožnosti "podezřelých".  Sedlačík na svém FB profilu uvedl doslova: „Aktuálně z Hodonína‼️ Šel jsem samozřejmě za nimi a ptal jsem se urostlého černocha, co tu dělají, odkud jsou a jestli jsou muslimové? Jeho manželka se zděsila, nechápu proč, ale zároveň nechápu lidi, kteří si jich nevšímají a pomalu si zvykají? Zavolal jsem městskou policii, ať je aspoň legitimují, ať máme jistotu, co k nám sem leze!“ Dále pak vybídl své spoluobčany k následujícímu: „Žádám všechny občany nebuďte připosraní, využijte svého práva a využijte toho, že máme městskou i státní policii, která má přeci: Pomáhat a chránit‼️

Sedlačíkův post vzbudil na sociálních sítích značný rozruch

Sedlačíkův post vzbudil na sociálních sítích značný rozruch. V pondělí večer měl příspěvek kolem sta sdílení a přes tři sta komentářů, ve většině z nich čelil Roman Sedlačík za své jednání kritice. Někteří místní dokonce požadují, aby Sedlačík výjezd strážníků zaplatil. Sedlačík na podzim kandiduje do Poslanecké sněmovny za Řád národa, který se hlásí k nacionálnímu konzervatismu, v jehož pozadí stojí Josef Zickler.

Kdo je Josef Zickler?

Josef Zickler po ukončení základní a střední školy absolvoval odborné vzdělání bezpečnostních služeb (SNB, Policie České republiky). Po absolvování střední školy pracoval jako zkušební technik v Sokolovských strojírnách HDB. Poté pracoval v bezpečnostních službách (SNB, Policie České republiky) na odborech hospodářské a násilné trestné činnosti. Od roku 1992 pracoval na Odboru tělesné přípravy a sportu Ministerstva vnitra ČR (OTPS MV ČR). Od roku 1994 podniká v oblasti hotelových, restauračních a sportovních služeb, výstavby inženýrských sítí a zakládání staveb, v poradenské a realitní činnosti, pronájmu nemovitostí. Je majitelem několika společností v právních formách akciová společnost, evropská akciová společnost a společnost s ručením omezeným. Od roku 2012 je velmistrem Řádu Strážců koruny a meče krále železného a zlatého, neregistrované náboženské společnosti pokračující v odkazech prvorepublikové odbojové organizace Maffie. Do roku 2014 byl bez politické příslušnosti. V květnu 2015 byl zvolen předsedou politické strany VIZE 2014, kterou přetransformoval v politické hnutí Řád národa, které se hlásí ke konzervativnímu nacionalismu a patriotismu.

© IRJ, Šárka Beruch Konečná
 

Post - Roman SedlačíkSedlačíka během minulého víkendu pobouřil černošský pár, který se poklidně procházel ulicemi jihomoravského města." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/field/image/sedlacik.jpg">

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.