Jiřina Bohdalová a Stanislav Zindulka převzali ceny za celoživotní přínos humoru.

Autor : 
Šárka Konečná
Pondělí, 28 Květen, 2018

PLZEŇ: Dvě velké osobnosti českého herectví Jiřina Bohdalová a Stanislav Zindulka převzali včera na  5. ročníku festivalu humoru KOMEDY FEST ceny za celožívotní přínos humoru.  Komedy fest se konal v plzeňské Měšťanské Besedě a večerem provázel herec a komik Lukáš Pavlásek. 

Zleva: Stanislav Zindulka, president festivalu Jiří Turek, Jiřina Bohdalová a Antonín Procházka Foto: Komedy Fest

Oba oceněné herce pocta velmi potěšila: „Já si toho velmi vážím a vůbec si vážím každé ceny, kterou dostávám. Je to pro mě znamení, že mě lidé stále (ještě) chtějí,” pronesla Jiřina Bohdalová na pódiu v rámci zahajovacího večera Komedy Festu 2018.

„Když mě produkce zavolala a sdělila, že si letos vybrali spolu s Jiřinkou i mě, opravdu jsem byl velmi potěšen. Říkám to velmi upřímně a je to pro mě skutečně čest. Už proto, že mám k Plzni osobní vazby. A co se humoru týče, je moc dobře, že jsou tu podobné akce, jako je Komedy Fest, festival humoru, protože humor je velmi důležitý. Alespoň pro mě osobně vždycky byl,” podotkl oceněný herec Stanislav Zindulka.

Podle obou herců je v současné době dělat humor velmi těžké, označují jej za jednu z nejtěžších hereckých disciplín. Podotýkají, že existuje čím dál méně lidí, kteří jej dokáží podat kvalitně.

„Co mi dneska hodně vadí, je vulgarita převlečená za humor. Umění je právě v tom, když je skeč, hra, povídka, cokoli a je potřeba tam něco méně slušného dát, tak, abychom to ‘sprosté slovo’ nevyslovili. Ale aby si ho tam divák dodal vlastně sám. A v momentě, kdy se to podaří, znamená to, že to funguje. Mám ráda inteligentní, laskavý humor, ale třeba i černý humor, ovšem musí to být opravdu vtipné, nikoli hloupé. Proto jsem tolik milovala a miluji ty, kteří už tu nejsou, jako byli pánové Werich, Dvořák, Menšík, Dietl, nebo Miroslav Horníček,” poznamenala Jiřina Bohdalová.

Na Miroslava Horníčka se v průběhu večera vzpomínalo a to medailonkem, složeným z jeho nejslavnějších filmových a televizních scén. Osobní vzpomínky přidal i herec a režisér Antonín Procházka, který je s Plzní stejně úzce spojený, jako byl Miroslav Horníček.

Vloni si pro Cenu Komedy festu do Plzně osobně přijeli Iva Janžurová a Petr Nárožný.

Letošní Komedy fest se v Plzni koná ve dnech 27.5. - 2.6. a to jak v Měšťanské Besedě, tak i v Amfiteátru OC Plaza v rámci sobotního Open Air.

„Po celý den budou bavit diváky největší hvězdy českého humoru, zvláště toho divadelního. Těšit se tak můžete na jména, jako jsou Ondřej Sokol, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková, Martin Dejdar, Barbora Hrzánová, Radek Holub, Josef Dvořák či Ivan Mládek a dalších, kteří přijíždí pobavit diváky do Plzně a byli zde již při minulých ročnících,” řekl PR manažer festivalu René Kekely.

Jiřina Bohdalová s Lukášem Pavláskem, FOTO: Komedy Fest

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.