Komunisté si včera zvolili Konečnou

Autor : 
Šárka Konečná
Neděle, 16 Prosinec, 2018

PRAHA: Komunisté si včera na svém zasedání zvolili vedoucí kandidátku pro volby do Evropského parlamentu Kateřinu Konečnou. Komunisté budou kandidovat pod názvem KSČM - Česká levice společně!

 

Europoslankyně Kateřina Konečná, FOTO: FB Kateřina Konečná

Místopředsedkyně a europoslankyně Kateřina Konečná porazila v tajné volbě europoslance Jaromíra Kohlíčka Konečná v tajné volbě porazila europoslance Jaromíra Kohlíčka v poměru hlasů 59:19. V tajném hlasování se pak na další místa kandidátky dostali Andrej Bóna (číslo 2), Arťom Korjagin (3), Roman Blaško (4), Lukáš Pařízek (5) a Dagmar Švendová (6).  

KSČM je součástí frakce Sjednocené evropské levice a evropské zelené levice a má nyní v Evropském parlamentu tři zástupce – kromě Konečné i Jiřího Maštálku a Jaromíra Kohlíčka. Ten v průběhu stávajícího pětiletého funkčního období nahradil zesnulého Miloslava Ransdorfa.

„Chceme, aby o některých evropských záležitostech mohli čeští občané rozhodovat v referendu. Chceme dát daleko větší suverenitu do rukou členských států Evropské unie a chceme také lepší ochranu vnější evropské hranice,“ řekla Konečná.

Na volby dají komunisté 7,5 milionu korun.

 

 

 

  Komunisté hledají viníky

»Současná evropská integrace je nefunkční,« uvedla v sobotu Konečná. Evropská unie podle slov Konečné potřebuje zásadní změnu. "Nemůže to být uskupení, které řídí bruselští byrokraté,« připojila. »Evropská unie potřebuje radikální levici, která zajistí, že sociální spravedlnost bude vládnout všude v Evropě. Pomůže k pozastavení výdajů na zbrojení, zabrání vzniku evropské armády a smlouvám typu CTA a TTIP, které jsou jednoznačně nevýhodné. Český občan nesmí být pracovníkem druhé kategorie,« vyzvala Konečná.

Dalším důležitým krokem je podle ní pojmenování viníků, a právě proto bude důležité, aby měla autentická levice silný hlas. »Musíme označit, kteří politici se zaprodávají nadnárodním společnostem a kteří byrokraté škodí občanům. Tak, jak se nám povedlo zastavit TTIP a CETA, samozřejmě společně s dalšími politiky a organizacemi, může se nám podařit postavit kandidátní listinu a program, který bude novou cestou pro evropské občany,« uvedla.

Proti vedení se postavil, jako již tradičně Oldřcih Duchoň, který ve svém nominačním projevu ostře kritizoval předešlé volební výsledky KSČM a předestřel špatné výsledky budoucí. Současně požádal o zařazení do tzv. "Hvězdné pěchoty", tedy na konec kandidátky. Svůj projev dnes zveřejnil na svém profilu sociální sítě FB, kde sklidil řadu reakcí.

Projev Oldřicha Duchoně přinášíme zde:

Zdroj: FB Oldřicha Duchoně

"Ke kávě a pro porovnání slíbený můj nominační projev ke kandidatůře za trosky KSČM do Evroppského parlamentu !! Pro porovnání "Votrubovi v sukních" a nejen jemu. Vy rozumní jistě uznáte že moje predikce po přečtení před fórem Velkého churalu nemohla dopadnout jinak. Chural mi poprvé za dobu mé existence splnil přání!! Neznamená to však z mé strany složení zbraní a rezignaci to je z mých vyjádření zcela jistě zřejmé!! Je to jen reálný odhad situace a výsledků. Tak tedy čtěte a množte!!! V Praze 15.12.2018
Vážené soudružky a soudruzi,
bohužel však také někteří již u mě nevážené, nevážení a to díky vašim osobním jednáním nejen v mém případě na vlastní kůži , ale i v případech týkajících se nás všech, nejen dalších členů strany, ale také i široké veřejnosti .
Na druhé vyzvání do okresů naším velkým churalem jsem kývl na zařazení na kandidátku do voleb do Evropského parlamentu pro její neobsazenost. Stejně jako na nominace předešlé. Nikdy jsem se nenanominoval sám nikam, to je podstatný rozdíl mezi mnou a některými dalšími kandidáty kamkoliv, kteří klepou na ty správné dveře a leští jejich kliky. Vzhledem k tomu, že jsem mohl a mohu ze svých zkušeností čerpat, jak z vnějšku, tak i zevnitř strany dokonce i obou břehů politického rozdělení planety to znamená mnou neuznávané rozdělení zleva i zprava. Nejsem překvapen z pokryteckého jednání, jak některých spolustraníků, tak jejich věrných sluhů.
Chci vám připomenout krédo posledního opravdového komunisty této strany, který se jako proletář narodil a také jako proletář skončil a to v pozici Euro poslance to je Miloslava Ransdorfa. A mimo jiné viděl jsem, jak jste se k němu někteří z nás chovali a zachovali, přičemž ti co jste se na něm negativně podepsali a dokonce schvalovali jeho vyloučení z KSČM si jej bere do úst občas jako modlu.
„Ran a kopanců jsem za svůj život dostal nespočet , některé dokonce i od svých nepřátel „.
Vy co mě ještě neznáte mě zcela jistě poznáte, tak je tedy na snadě, abych se vám představil. Jmenuji se Oldřich Duchoň , je mi 55 let jsem ženatý a netáhnou se za mnou žádné aféry. Jsem kandidát IV. cenové skupiny, jsem také Josef Vyskočil z nedávné minulosti, agent BIS , že soudruhu předsedo či také závodník, zkrachovalá existence že soudruhu Číži či Orte. Jsem rovněž také oportunista, rozvraceč strany a disident. V neposlední řadě jsem jen nevzdělanec s výučním listem automechanika, který hovoří velmi dobře Slovensky ,Rusky ,Srbochorvatsky a obstojně se dohovořím Německy a Anglicky. I když vzhledem k době i pokroku techniky je to jedno , protože se na trhu vyskytují již přístroje, které umí jak velice dobře a hbitě překlad, tak i konverzaci v několika světových jazycích opravdu rychle. Nejsem příznivec ani EU ani NATO. Neznám také důvod proč se musím dozvídat zprávy o tom, že se zase jedná o mé osobě ve smyslu nezařazení na kandidátku do Evroparlamentu z tisku, že soudruhu Vodseďálku. V případě zázraku si nechám z příjmů z postů díky KSČM jen průměrnou mzdu českého dříče udávanou statistickým úřadem a pár drobných na repre a cestování ,jelikož tyto prostředky 2/3 spoluobčanů nemají. Na rozdíl od jiných soudruhů, kteří mají „furt“ málo..
Jinak jsem jen řadovým členem strany a členem bezvýznamného městského výboru KSČM v Brně.
V popřevratové době jsem až do roku 2013 živil sám v následné době jsem přišel s nadšením a naivitou pomoci KSČM na výsluní politiky ve společnosti a státu. No dopadlo tak, že jsem se stal objetí reorganizace ve straně, která by slovo propuštění ze zaměstnání neměla vůbec znát !!! No a teď jsem zase sám sebou na vlastních nohách.
Vzhledem k tomu, že znám, jak to doposud chodí v naší rozhárané partě, nemám čas na ježdění či podlézání se sliby po okresech a pomlouvání dalších kandidátů, protože se mi to mimo jiné také příčí. Chci vám strašně těžké rozhodování usnadnit, to znamená, že jsem přesvědčen, že vyžadované pořadí je dáno dávno dopředu, tak vás žádám na zařazení na místo lídra hvězdné pěchoty, poněvadž dle situace, která je ve společnosti je jasno, že bohužel se do Europarlamentu žádný kandidát naší strany nedostane a nechci být po několikáté označován za viníka porážek, které jsem s minimální přesností v minulosti předpokládal, netajil se s nimi.

Děkuji Vám za pozornost.

A prosím Vás nedělejte si iluze o tom ,že tak to,to nechodí v jiných partičkách v současné době, které mají nás obyčejné občany zastávat!!!"

Na obrázku může být: Oldřich Duchoň, bradka a záběr zblízka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
FB Kateřina Konečná © 2018

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.