Kováč brojí peticí proti rezidentnímu parkování v Brně

Autor : 
Šárka Konečná
Pátek, 14 Září, 2018

BRNO: Senátní kandidát Petr Kováč dnes na odpoledním mítingu v Brně na Moravském náměstí definitivně odstratoval horkou fázi své kampaně. Jedním z hlavních bodů jeho programu je petice proti nedávno zavedenému rezidentnímu parkování v jihomoravské metropoli.

Meeting Petra Kováče, kandidujícího v 59. senátním obvodu, odstartoval vskutku akčně. Už před třetí hodinou se scházeli nedočkavci, kteří chtěli podepsat petici na referendum za zrušení rezidentního parkování, které v centru Brna začalo platit 1. září letošního roku. Někteří lidé se na místě konání akce začali scházet již krátce po 14. hodině. Ve čtvrt na čtyři se pak na náměstí v centru Brna sešlo několik stovek lidí vesměs příznivců Petra Kováče a i přes nepřízeň počasí jich spousta vydržela do konce. Během mítingu kandidát do senátu Petr Kováč představil svůj volební program a vyzval účastníky mítingu k podpisu petice.

Kováč, civilním povoláním kuchař, neopomněl své řemeslo

Kováč, civilním povoláním kuchař, neopomněl své řemeslo a na setkání s voliči rozdával kuchařku s recepty známých osobností i kuchařských celebrit, což vzbudilo mezi účastníky značný ohlas, přičemž autor a kandidát v jedné osobě ochotně podepisoval každou darovanou knihu.

Celý míting senátního kandidáta Petra Kováče byl okořeněný náhlým odvozem zpěvačky skupiny Aromasound, která začala na náměstí rodit.

Její odjezd doprovázel obrovský potlesk diváků. V samém závěru akce musela Kováčova ochranka zasahovat proti jednomu z diváků, který byl zjevně pod vlivem omamných látek a "chtěl se s kandidátem zkamarádit". Vše se vyřešilo slovní domluvou. Na mistě, které kandidát oznámí, bude možno v následujících dnech pokračovat v podepisování petice proti rezidentnímu parkování.

Petr Erin Kováč kandiduje v 59. obvodu - Brno - město jako nezávislý kandidát s podporou Romské demokratické iniciativy.

V jeho programu zřetelně akcentuje romská problematika, stejně jako potíže sociálně vyloučených skupin, seniorů, ale i mládaže. Kováč se v neposlední řadě dlouhodobě snaží upozornit i na potíže s dopravou v jihomoravské metropoli, ale i v celém Jihomoravském kraji. V minulosti na sebe Petr Kováč upozornil zejména kuchařským umem a několika televizními pořady, jejichž byl autorem. Jmenujme například Život z pánve, či Celebrity kitchen show.

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
© 2018 Archiv Petra Kováče

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.