Kováč brojí peticí proti rezidentnímu parkování v Brně

Autor : 
Karin Geislerová
Pátek, 14 Září, 2018

BRNO: Senátní kandidát Petr Kováč dnes na odpoledním mítingu v Brně na Moravském náměstí definitivně odstratoval horkou fázi své kampaně. Jedním z hlavních bodů jeho programu je petice proti nedávno zavedenému rezidentnímu parkování v jihomoravské metropoli.

Petr Kováč, kandidát do Senátu, FOTO: Šárka Konečná

Miting Petra kováče, kandidujícího v 59. senátním obvodu, odstartoval vskutku akčně. Už před třetí hodinou se scházeli nedočkavci, kteří chtěli podepsat petici na referendum za zrušení rezidentního parkování, které v centru Brna začalo platit 1. září letošního roku. Někteří lidé se na místě konání akce začali scházet již krátce po 14. hodině. Ve čtvrt na čtyři se pak na náměstí v centru Brna sešlo několik stovek lidí vesměs příznivců Kováče a i přes nepřízeň počasí jich spousta vydržela do konce. Během mítingu kandidát představil svůj volební program a vyzval účastníky mítingu k podpisu petice. 

Kováč, civilním povoláním kuchař, neopomněl své řemeslo a na setkání s voliči rozdával kuchařku s recepty známých osobností i kuchařských celebrit, což vzbudilo mezi účastníky značný ohlas, přičemž autor a kandidát v jedné osobě ochotně podepisoval každou darovanou knihu.

Celý míting byl okořeněný náhlým odvozem zpěvačky skupiny Aromasound, která začala na náměstí rodit. Její odjezd doprovázel obrovský potlesk diváků.

V samém závěru akce musela Kováčova ochranka zasahovat proti jednomu z diváků, který byl zjevně pod vlivem omamných látek a "chtěl se s kandidátem zkamarádit". Vše se vyřešilo slovní domluvou.

Na mistě, které kandidát oznámí, bude možno v následujících dnech pokračovat v podepisování petice proti rezidentnímu parkování.

Kováč kandiduje v 59. obvodu - Brno - město jako nezávislý kandidát s podporou Romské demokratické iniciativy. V jeho programu zřetelně akcentuje romská problematika, stejně jako potíže sociálně vyloučených skupin, seniorů, ale i mládaže. Kováč se v neposlední řadě dlouhodobě snaží upozornit i na potíže s dopravou v jihomoravské metropoli, ale i v celém Jihomoravském kraji. V minulosti na sebe upozornil zejména kuchařským umem a několika televizními pořady, jejichž byl autorem. Jmenujme například Život z pánve, či Celebrity kitchen show.

Petice proti rezidentnímu parkování, Zdroj: Petr Kováč
Petice proti rezidentnímu parkování, Zdroj: Petr Kováč
Bubeník skupiny Aromasound, ZDROJ: Petr Kováč
Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
Šárka Konečná, IRJ © 2018
Archív: Petr Kováč, © 2018

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.