Kováč v Brně odstartoval senátní kampaň

Autor : 
Šárka Konečná
Úterý, 4 Září, 2018

BRNO: Kanditát do Senátu Petr Kováč odstartoval ostrou fázi své kampaně. 59. obvod bude tak střelnou výzvou i pro ostatní uchazeče o senátorský post.

Kandidujete do Senátu, za 59. volební obvod, kde máte poměrně silné soupeře. Pana Beka, Ostrého, Kosorína, Špilara.. Co pro Vás bylo impulsem ke kandidatuře zrovna v prostředí mediálně takto nastaveném ?

Kandiduji bez politické příslušnosti s podporou RDSCZ, impulsem byla situace v naší zemi. Je to opravdu katastrofa. Na jedné straně se dva hádají a nadávají si do zlodějů a na druhé straně rozdávají důchodcům ,,pár stovek,,. Je trapné a to zvláště před volbami. Prostě chce se to ozvat a chce to změnu.

Jste sice jako nezávislý, ale stojí za Vámi Romská demokratická strana. Proč zrovna toto politické uskupení ?

Přesně! Všichni nadávají na romské spoluobčany, ale zametli jsme si před vlastním prahem? Myslím, že ne. Říka se „uhoď kdo jest bez viny“. Zajímalo by mě kolik by mohlo opravdu poctivě hodit... Nechci už nadále poslouchat, jak každý nadává na Romy. Co spíš řešit, jak vychovávat mladou romskou generaci tak, aby byla plnohodnotnou občanskou společností v České republice?

Původně jste měl v úmyslu kandidovat za ČSSD, co ten obrat ve Vašem rozhodnutí ?

No, asi tak … Jsem přesvědčen, že tak, jak kandiduji, je toto lepší volba. Spíše se zeptám, paní redaktorko, v čem je umění kandidovat s podporou mnoha stran, jako protikandidát Bek nebo ostatní další. Myslím, že toto je poprvé v dějinách, kdy člen majority kandiduje s podporou RDSCZ a nebojí se toho. A to já se vážně nebojím.

Dobře, pojďme tedy k Vašemu programu. Na včerejší tiskové konferenci jste zmínil nenávist majority k minorite. Čím je, podle Vás, zapříčiněna ?

Roky, během kterých se minoritě nikdo nevěnoval a zjištění majority, že v těchto občanech mají levnou pracovní sílu a defakto z ní mohou žít.

Chcete pomáhat i nepřízpusobivým skupinám lidí. Jak konkrétně ?

Přesně tak. Chci třeba tak, že se nebude někdo přiživovat, nebo doslova žít z neštěstí jiných, jako to je třeba v ubytovně Pohoda v Brně, kde se platí 3900 korun na hlav. Někdo si z toho skvěle užívá. Věřte, že ti lidé tam, to ale nejsou. Žijí tam, většina ve strašných podmínkách a v nevědomosti čekají na obecní byty, kterých se nějak ne a ne dočkat. Proč taky když si dáte 1+1 dohromady má z těchto lidí někdo velmi slušný byznys v řádu několika milonů ročně. Troufám si tvrdit, cca odhadem 9000000 korun za rok. A vše to jde ze státní kasy

Jak je to, podle Vás, vůbec v civilozovaném státě možné ?

U této otázky doslova zuřím, protože pokud bych to sám neviděl neuvěřím. Je to strašné. A proto je potřeba to řešit. Uvědomuje si vůbec někdo, co bude z dětí které se tam vychovávají??

Takže zde zmiňujete problém, který údajně platí všichni ze svých daní. Nechce se mi tomu věřit. V rámci kampaně politici prohlásí ledacos. Víte, komu ona ubytovna patří a kdo z ní tedy má prospěch ?

To netuším, ale stačí počítat cca 200 lidí x3900kc za měsíc a to celé x12 měsíců. Pokud někdo nevěříte, zajděte se tam podívat. Já před volbami nepotřebuji mlžit, vše si vždy ověřuji.

Proč po tom tedy, v rámci své kampaně, nepátráte a nepředložíte voličům relevantní fakta, místo domněnek ?

No, tady může být i dost velké nebezpečí zjištovat to. Myslím, že dokud to neřešila sociálka ani hygiena, znamená to, že je tam někdo skvěle umlčen a oslepen. A tak se o to nikdo nestará. Rád tam s novináři a televizí půjdu. Tak schválně, kdo se hlásí???

Třeba já...

Jste docela odvážná, ale nedoporučuji Vám to...

Takže doporučujete obrátit od této problematiky list. Hovořil jste o seniorech. Konkrétně jste na včerejší tiskové konferenci zmínil, že běžný důchodce v ČR si nemůže příliš „vyskakovat“ a je nucen si, kromě důchodu, hledat i jiné zdroje obživy, aby vůbec přežil. Zmínil jste například německé seniory, kteří si penzi zaslouženě užívají na dovolených. Proč je, podle Vás, český penzista na tom, ve srovnání s tím německým, tak špatně ?

Ne obrátit se od problematiky, ale vyzvat at mě osloví i novináři veřejnoprávní televize. Rád budu nápomocen šetření a pomoci lidem tam. A proč je na tom náš senior tak špatně? Podle mě je to tím, že náš stat šetří na nesprávných místech. Ti, co teď rozhodují, to mohou dělat. To proto, protože jejich rodiče celý život pracovali. A to si musíme uvědomit. Jednou budeme taky staří a pokud to budeme přehlížet, dopadneme ještě hůř

Buďte konkrétní. Holedbání od politiků jsme již slyšeli celou řadu. Mě zajímá Váš konkrétní návrh, se nímž v případě Vašeho zvolení, vystoupíte v Senátu, a který pomůže zlepšit situaci výše uvedené skupiny.

Mně zaujaly terénní služby, a ty bych rád zlepšil. Nedávno mě jedna stará pani ukázala program senior safe a to se mi líbilo. Jen na to je potřeba i víc peněz. A to už je na ekonomech.

Hovořících „bazénků“ s plnou pusou dobra zde již bylo mnoho, přičemž s politickými funkcemi tito propadli tzv. „papalášskému syndromu“, veřejností často kritizovanému. Jaká je záruka u Vás, že se nestane totéž ?

Nikdy není u žádného člověka záruka. Pokud někdo, jen pro uspěch ve volbách, toto řekne, je to hloupost a volič to pozná. Já říkám jen to, co si myslím, že je správné. Možná takovou neoficiální zárukou, že narozdíl od těch profesionálních politiků s praxí jsem já šéfkuchař. A tak, jak lidi zklamete a nechutná jim, už vám do restaurace nedojdou.

Ono je dost zvláštní již to, že o sobě na volebních plakátech říkáte: „Váš jediný možný kandidát do Senátu.“ Čím jsou, podle Vás, ti ostatní nemožní ?

Nemožní být vítězi. Jen upřesnění, no jak jsem psal už před tím. Asi se nebudu opakovat ale mají na to koule jít mezi tyto lidi, které ja podporuji? Těch našich 100000 chudých jsou mimo jejich periskop a myslím i mimo jejich zájem.

Často tvrdíte, například na sociální síti Facebook, že chcete být co nejblíže lidem. To je zcela pochopitelné. Jak ovšem chcete skloubit Vaši případnou senátorskou funkci s profesí, kterou vykonáváte, tedy s vařením ? Kterou kuchyni opustíte ? Tu civilní, nebo senátorská kancelář zůstane voličům uzavřena, tak jak tomu je v případě mnoha politiků, kteří byli zvoleni do Parlamentu a nejsou v podstatě vidět nikde ?

Tak já budu Senát dělat na 110 procent a vařit taky to vím určitě.

Odbočme tedy nyní od politiky. Jaký recept byste mi doporučil na dobrý oběd z hovězího masa. Když pominu guláš.

Hovězí ragů s hřiby ty snad ted i porostou tak že určitě vyrazit do lesa jednak relaxovat a jednak i najít hřibky a vařit sezonní recepty.

Zcela sobecky teď tedy využiji Vašeho kulinářského umu a položím poslední otázku: „Čím okořenit život, aby si zachoval šťávu, pevnost ve svém rozpínání a nezapomenutelnou chuť ?“

Sběrem informací, občas si udělat romantiku, občas si zařvat a propojit se z přírodou a samozřejmě dobrým jídlem co já dělám a rád . No je to na mě vidět ne?

Tisková konference pana Petra Kováče - kandidáta do Senátu

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
© 2018 Šárka Konečná

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.