Krádež okapu, barový opilec, ale ani muž svévolně nakládající s občanským průkazem neunikl o víkendu brněnským strážníkům

Autor : 
Karin Geislerová
Pondělí, 14 Leden, 2019

BRNO: Ani o tomto víkendu neměli brněnští strážníci o případy nouzi. Muže, podezřelého z krádeže okapu dostihli ve Veslé ulici, opilého muže vyváděli z baru v Srbské ulici a muže, podezřelého v souvislosti s oznámením o možném poškozování zařízení dopravního podniku zadrželi v Budovcově ulici.

Ilustrační foto, © IRJ, 2019

„Kdybych něco udělal, tak by to muselo být vidět!“

Těmito slovy se hájil muž, kterého strážníci zastavili v sobotu ráno ve Veselé ulici. Muž totiž přesně odpovídal popisu osoby podezřelé z krádeže. Podle svědků totiž krátce předtím na nedalekém domě údajně odcizil přibližně čtyřmetrový měděný dešťový svod. Okap u sebe sice právě podezřelý neměl, strážníci ovšem postřehli, že osmačtyřicetiletá podezřelá osoba má citelně mokré a špinavé ruce. „V případě přistižené podezřelé osoby se jednalo o muže, který důvody svého chování nijak neobjasnil a hlídce pouze tvrdil, že je na cestě do práce“, uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba. Mezitím se další hlídka městské policie spojila se svědky a zjistila také, že krádež měděného svodu zachytily i městské kamery.

„Pošlapaný sníh u blízkého křoví pak strážníkům dal odpověď na otázku, kde se měděný okap skrývá. Překvapením pro ně nebylo ani to, že stopy ve sněhu se přesně shodují s podrážkou podezřelého muže“, doplnil Šoba.

Jelikož vzniklá škoda nepřesáhla 4500 korun, podezření z majetkového přestupku dořeší správní orgán.

 

Personál podniku v Srbké ulici zažil krušné chvíle s opilcem

V neděli brzy ráno měli strážníci napilno i tehdy, když zamířili do Srbské ulice. Personál tamního podniku se na linku 156 obrátil s žádostí o pomoc s podnapilým hostem, který obtěžoval přítomné.

„Pětadvacetiletý návštěvník před hlídkou městské policie uznal, že se choval nevybíravě a dobrovolně odešel. Když však strážníci odjeli, muž nelitoval námahy a do stejného podniku se po několika minutách vrátil“, uvedl Šoba. Druhé setkání tváří v tvář strážníkům už mělo naprosto odlišný scénář. Muž se začal rozčilovat, hlídku vulgárně urážel a jeho agresivita se během krátké chvíle vystupňovala natolik, že skončil v poutech.

„Za doprovodu hlídky městské policie pak muž zamířil na záchytnou stanici. V dalších dnech ho čeká předvolání ke správnímu orgánu, kterému strážníci případ postoupili s podezřením na přestupek proti veřejnému pořádku“, dopnil mluvčí strážníků Šoba.

Muž se dostal díky občanskému průkazu do zbytečných potíží

Kvůli nedodržení povinností plynoucích ze zákona o občanských průkazech se do zbytečných problémů dostal třiadvacetiletý muž.

„Strážníci kontrolovali jeho totožnost v sobotu dopoledne v Budovcově ulici v souvislosti s oznámením o možném poškození zařízení dopravního podniku. I když to se nakonec nepotvrdilo, mladíkovi hrozí vysoká pokuta. Nedávnou ztrátu svého občanského průkazu sice na příslušném úřadě oznámil, ale když mu poctivý nálezce doklad vrátil, začal ho znovu používat, což ale zákon zakazuje a za tento přestupek teď správní orgán může mladému muži vyměřit pokutu až 15 000 korun“, uvedl k případu mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba.

 

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
IRJ © 2019

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.