Lídr Svobodných pro volby do Evropského parlamentu rezignoval

Autor : 
Šárka Konečná
Neděle, 16 Prosinec, 2018

PRAHA: Lídr kandidátky Svobodných do Evropského parlamentu, Petr Mach, včera rezignoval. Ve zprávě to dnes krátce po poledni uvedl předseda Svobodných Tomáš Pajonk.

Předseda Svobodných, Tomáš Pajonk, FOTO: svobodni.cz

Důvodem nebylo, podle Pajonka, žádné ladění kandidátky, ta byla podle něj primárkami jasná, stejně jako podpora předsednictva Svobodných zvolenému lídrovi. "Nepřísluší mi Petrův krok hodnotit. Lidsky ho chápu, nedělal to s lehkým srdcem. Nemám radost. Stále mu jde o úspěch strany, kterou zakládal", uvedl ve zprávě Tomáš Pajonk.

Pro Svobodné jsou volby do Evropského parlamentu paradoxem, kandidují tam, kam směřují ostrou kritiku, která jim vydláždila v minulých eurovolbách do EP cestu. Svobodní chtějí volný evropský trh, pohyb zboží, lidí, kapitálu, výměnné pobyty studentů, sdílení vědy, společnou obranu evropských zemí (NATO), podle jejich stanovisek však "nic, co je dobré nepotřebuje Evropský parlament, Evropský superstát, povinnou Evropskou kulturu ani jednotnou vnucenou měnu a  celní politiku".

Předseda Svobodných se ve své zprávě vyjádřil i na téma migrační politiky: "Migrace? Azylová pravidla a sociální politika ČR je cirka v pořádku. Nevidíme plán ji měnit, není vůle občanů ani politiků. Tlak EU na kvóty je z velké části interní PR unijních politiků – přesunují vinu na jiné. Budeme ho odmítat na půdě EP i doma. Nepodceňovat, ale hysterie netřeba. ČR má spíše problém, že k nám v době, kdy průmysl a služby potřebují každou ruku, nemůže snadno přijít více dobrých lidí pracovat. Více výroby, dříve opravené cesty, více zdravotnického personálu – to snad všichni chtějí."

 

Svobodní řeší, co dál

Podle Pajonka Svobodní vždy reprezentovali voliče, kteří se vyslovují pro evropskou spolupráci, nikoliv unijní socialismus. "Hájíme názory, za které se dokáže postavit člověk liberální, který přeje svobodu sobě i druhým. Jsou to názory, za které se dokáže postavit i člověk, který je hodnotami konzervativní, ale stejně jako skutečný liberál, chápe, že hodnoty se tvoří příkladem a ne nátlakem. Jen svobodná společnost umožňuje lidem zkoušet věci nové i držet se starých osvědčených", dodává Pajonk.

Svobodní květnové volby nevzdávají. Podle Pajonka je čekají nové primárky, kde si straníci zvolí nového lídra, ale nejen to: "Chce to nejen lídra, chce to celý tým. Mnoho dobrých lidí i mimo Svobodné má velmi podobné názory na EU jako my. Oslovíme je. Budeme spolupracovat se všemi, co mají chuť, aby i české (a moravské a slezské) volání po svobodné spolupráci evropských národů znělo hlasitěji a hlasitěji," upřesnil Pajonk

Pro Svobodné jsou volby do Evropského parlamentu paradoxem, kandidují tam, kam směřují ostrou kritiku, která jim vydláždila v minulých eurovolbách do EP cestu." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/tomaspajonk_kampan_krajske_volby_2016-500x500.png">

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
Svobodní © 2018

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.