Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) zahájí tiskovou konferenci k akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko"

Autor : 
IN REGION Journal
Úterý, 2 Duben, 2019

PRAHA: Tiskovou konferenci k celorepublikové úklidové akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko", zítra zahájí ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Velký úklid Česka bude letos zaměřen na problematiku odhozených nepotřebných pneumatik a jejich sběr.

Dobrovolníci při úklidu Česka

Pořadatelé z Ukliďme Česko a ČSOP během tiskové konference krátce shrnou výsledky loňského ročníku i těch předchozích a zhodnotí stav přípravy letošního ročníku, jehož hlavní úklidová akce startuje v sobotu 6. dubna. Rezort životního prostředí akci "Ukliďme svět, ukliďme Česko" dlouhodobě podporuje. Ministr Brabec se jí osobně pravidelně účastní, připojují se k ní i rezortní organizace MŽP. I pro letošní ročník získal projekt "Ukliďme svět, ukliďme Česko" finanční podporu z dotačních prostředků Státního fondu životního prostředí ČR.

Pneumatiky jsou tématem letošních úklidů, proto by organizátoři akce rádi požádali o spočítání tohoto odpadu a uvedení součtu v Reportu po akci. Jako odměnu pro nejpilnější sběrače pneumatik mají organizátoři nachystán voucher na 5 000,- Kč do ekologického e-shopu a pro desítky dalších balíčky ekodrogerie.

Pneumatikám je věnována letos nově i kategorie ve fotosoutěži. Zbylými dvěmi kategoriemi budou "Před a po" a "Mládež", kategorie Video zůstává beze změn. Podrobnosti zájemci - fotografové najdou na https://www.uklidmecesko.cz/fotosoutez/

Plánované zítřejší tiskové konference k tématu se zúčastní:

Richard Brabec, ministr životní prostředí

Miroslav Kubásek, Ukliďme Česko z. s.

Kateřina Landová, Český svaz ochránců přírody

 

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
uklidmecesko.cz

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.