Mokrému zdivu řekněme sbohem

Autor : 
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Úterý, 28 Květen, 2019

Padající omítka, oprýskaná malba, stěna, po které stéká voda, zápách zatuchliny a plísně. To jsou nejčastější projevy vlhkých zdí. Toto prostředí je nezdravé pro život a majitel takto postiženého objektu se brzy může potýkat nejen se zdravotními obtížemi, ale také s vážnými statickými problémy. Co s tím?

Specialista na odstranění vlhkosti zdiva, GELASAN, s.r.o.

Smrad plesniviny, to je nejen obtěžující pro všechny, kdo se ve vlkostí napadeném objektu pohybují, ale také značně nezdravé. Loupe se malba, omítka odpadává, člověku se často těžce dýchá a plíseň je jeho denním přítelem. Příčinou je vlhké zdivo. Jak s těmito nepříjemnostmi účinně bojovat nám v rozhovoru prozradil zástupce firmy Gelasan, s.r.o. Milan Gebauer.

V čem je, podle Vás, vlhké zdivo nebezpečné?

Gebauer: Ono je to především prostředí velmi nezdravé a z hlediska stavebního i potenciálně rizikové. Zpočátku řešíte třeba jen oloupanou malbu a lokální plísně uvnitř i vně objektu. Pak prasklinky v omítce, která zduří a začne odpadávat a zaděláváte si nejen na problém zdravotní, ale i statický.

Jak to myslíte? Když mi odpadne kus omítky, tak opravím omítku, ne?

Gebauer: (Smích) No, a to je právě ten Váš laický pohled. Malé prasklinky ve zdi a opadaná omítka se zanedloho mohou změnit ve drolící se zdivo a čím déle to necháte jen tak, případně vše "zalátáte" laickými opravami, o to dříve si zaděláváte na problém. Problém se statikou samotného objektu. Když se Vám zdivo vydrolí o základů, co asi tak může nastat? No, nechci raději domýšlet tu finální verzi...

 

Jak tedy s takovým problémem bojovat? Zjistím, že má moje nemovitost vážnou potíž hned? Jak poznám, že nepanikařím zbytečně vždy, když se mi objeví na zdi mokrý flek?

Gebauer: Poměrně jednoduše. Pokud dlouhodobě se skvrna vyskytuje na stejném místě a máte pocit, že cítíte zatuchlost v domě, vyskytuje se někde v domě nebo Vašem bytě plíseň, zavolejte odborníky. My, firma Gelasan pracujeme tak, k Vám přijedeme, provedeme posouzení stavu Vašeho zdiva a to vizuálně i za pomoci nejmodernějších přístrojů a na základě přesně naměřených hodnot, zjístíme, co s tím. Tedy zda je nutná sanace zdiva. Pokud ano, což ve většině takových případů bývá, vypracujeme cenovou kalkulaci sanace a návrh smlouvy o dílo. V individuálně dohodnutém termínu, provedeme sanaci zdiva a to v nejkratším možném čase.

Takže mi při samotné sanaci rozkopete celý dům? Podsekávání, prach a takové ty děsy okolo, které znám od sousedů z vyprávění?

Gebauer: Ale vůbec ne! Naše technologie je velmi inovativní a rychlá. Není potřeba obkopávat či podřezávat stavbu nebo používat vysoušeče zdiva, nedojde ke zničení venkovní fasády, lze sanovat i tam, kde to jinými technologiemi není možné. Naše technologie sanace spočívá ve správné aplikaci německého sanačního gelu WETBRICK a je určená pro všechny typy stěn včetně kamenných!!!

Jedná se o gel vytvořený na bázi překřížených polymerů, chemicky nezávadný, netoxický, antibakteriální a bez jakéhokoliv zápachu.Gel při styku s vodou zvětší svůj objem, vytvoří tlak a tím polymery proniknou do kapilárního systému stavebního materiálu, aniž by došlo k destrukci zdiva. 1l gelu dokáže pojmout až 150l vody! Po nízkotlaké injektáži, dojde k okamžité samovolné řetězové reakci, kdy gel začne vázat vodu a vytvoří izolační hmotu přímo v kapilárním systému zdiva, ve kterém se rozptyluje všemi směry a zamezuje tak prostupu další vzlínající vody.

 

A nebude mi ten gel stále v domě smrdět, nebo zapáchat svou nějakou typickou "vůní"?

GEBAUER: Ne, gel je zcela bez zápachu a naprosto netoxický, takže o něm vůbec nebudete vědět. Vlastně budete. Nebude Vás obtěžovat mokrá zeď, plíseň a podobné nešvary, o kterých je zde řeč, a kterých se chcete v bytě zbavit.

Hm, to zní zajímavě. A jakou mám záruku, že to bude opravdu fungovat?

Gebauer: Od nší firmy GELASAN naprosto jednoznačnou: po dokončení prací, provedeme důkladnou kontrolu sanovaného objektu a podepíšeme Vám předávací protokol s potvrzením 10 leté záruky. No a po uplynutí přiměřené doby po skončení sanace provedeme opětovnou kontrolu vlhkosti zdiva.

Jestli mi stále ale nevěříte, pak Vám zde nabízím krátký seznam spokojených klientů, kteří naši technologii využili: Městská knihovna Hostivice,  Farnost u kostela sv. Prokopa Praha 3, Náboženská obec Církve československé husitské – Na Petynce Praha 6, Penzion Betlém v Janských Lázních, Historické stavení v Sázavě,  Historická budova Horní Cerekev, byty na území Prahy, rodinné domy a vily v Praze a Středočeském kraji, činžovní domy na Praze 3, činžovní domy na Praze 5....

Mám pokračovat?

No, asi ne, vlastně ano. Kontaktem na Vás a tím, kde Vaši firmu nalezneme?

Gebauer: Především na našich telefonních číslech a webových stránkách:

Brno a Jižní Morava

Milan Gebauer

602 535 519

Olomoucko a Severní Morava

Petr Látal

727 809 461

Jiří Látal

603 533 457

E- mail: info@gelasan.cz

https://www.gelasan.cz/

Díky za rozhovor a dobrý tip.

Gebauer: Rádo se stalo.

Sanace vlhkého zdiva firmou Gelasan, foto: GELASAN, s.r.o.
Sanace vlhkého zdiva firmou Gelasan, foto: GELASAN, s.r.o.
Sanace vlhkého zdiva firmou Gelasan, foto: GELASAN, s.r.o.
Logo firmy GELASAN, zdroj: GELASAN, s.r.o.
Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
© 2019, GELASAN

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.