Několik pytlů s medvědím česnekem prý chtěl žena pro osobní spotřebu, je podezřelá z porušení zákona

Autor : 
IN REGION Journal
Čtvrtek, 4 Duben, 2019

BRNO: Do Černovického hájku míří v posledních dnech lidé nejen kvůli návštěvě přírodní rezervace, ale také pro medvědí česnek. A protože je sběr jakýchkoliv rostli v přírodní rezervaci zakázaný, do lužního lesa vyjíždějí mnohem častěji také hlídky městské policie.

Pytle s medvědím česnekem, foto: MP Brno

Při včerejší namátkové kontrole si strážníci všimli, že se mezi zelenými listy medvědího česneku sklání osmačtyřicetiletá žena, rostliny odřezává a skládá je do velkého pytle na odpadky. Po oslovení jim žena ukázala dalších šest plných pětadvacetilitrových pytlů a kbelík s česnekem. Uvedla, že vše má prý pro osobní potřebu ke zpracování. Strážníci následně opodál našli dalších šest pytlů stejné barvy až po okraj napěchovaných medvědím česnekem.

"Kvůli ztotožnění přivolali strážníci státní policisty a pro podezření z porušení zákona o ochraně přírody a krajiny případ předali do správního řízení", uvedla k případu mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Sběračka nakonec odešla domů s prázdnou, medvědí česnek totiž po konzultaci s pracovníkem České inspekce životního prostředí strážníci vysypali zpátky, kde se časem přirozeně rozloží.

Medvědí česnek, foto: MP Brno
Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
© 2019, MP Brno

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.