Nové politické mlení, ta "zlá Evropská unie"

Autor : 
Šárka Konečná
Pátek, 5 Duben, 2019

PRAHA: Eurovolby, prostor pro názory všech možných seskupení, uskupení, rebelů, poklidných, konzervativců i otevřených plechovek. Všichni pro všechny, všechno všem. Sliby pro každého, bez garance je splnit. Tak by se dalo charakterizovat nastávající volební klání téměř každého, kdo se o hlasy voličů chce v těchto "Eurovolbách" ucházet. Nic není nikomu cizí, bez ohledu na politickou příslušnost. Proč by také mělo, když téma "dvojí kvality potravin" tak neuvěřitelně táhne? A nedej Bože, ta šílená biopaliva, která "diktuje ta zpropadená EU"!

 

Šárka Konečná, šéfredaktor inredion.cz, foto: Hana Zelenková

Evropské volby, tak či onak, nahrávají všem možným subjektům, které v nich kandidují. Diskuse ve veřejném prostoru se stávají čím dále ostřejšími, jinak tomu není ani na sociálních sítích v profilech jednotlivců, zastávajících pro, či protievropskou politiku. Clověku - občanovi tak může logicky vyvstat v mysli otázka: "Nač je tedy ta Evropská unie potřeba?" Je veskrze, pro běžného voliče zcela oprávněná. Koho dnes zajímá to, kam může bezvízově cestovat, když základní potraviny rychlým tempen zdražují? Koho v této době zajímá demokratický odkaz těch, kteří zapláli svým tělem, coby živá pochodeň?

Určitě ne ty, kteří dnes a denně stojí fronty na slevy v různých obchodech na zlevněné zboží.

Ti, kteří ovšem na ty zlevněné produkty s brbláním na rtech, jak bylo za minulého režimu lépe a potraviny měly vyšší kvalitu, si zřejmě neuvědomují to, že dnes by neměli nač stát. Možná tak na ty brmbory. Naklíčené, pod rukou prodané ze sklepů, které měli k dispozici jen ti vyvolení. Rajčata v době "minulého skvělého režimu" jen v sezoně a o dalších věcech, na které zastánci starých pořádků tak rádi vzpomínají a stojí dnes fronty na slevu , by si mohli jen v obchodech představovat. tedy mimo sezonu.

Pro člověka, který je běžným konzumentem čehokoliv se změnila spousta věcí, kterou v dnešní době považuje za samozřejmost. Proč? Protože regály obchodů díky volnému trhu, demokracii a svobodnému podnikání doslova přetékají zbožím. Za to lze poděkovat všem těm, kteří "cinkali klíči", na které určité spektrum voličů nadává.

Na ty, kteří právě umožnili mít, i těm nadávajícím zapšklounům zastávajících se starých pořádků, cokoliv ve slevách, díky volnému průchodu tržních mechanismů. Nejde jen o banány, pomeranče a další věci, které jsou nyní "levnější, než brambory".

Jde především o zastávání těch hodnot, kdy brambory sice o něco zdraží, ale jejich x-krát drazší kilo volnost člověka a svobodu těch, kteří pro svobodu a demokracii jsou ochotni obětovat a obětovali daleko více, předčí o mnoho, než o plnou socialistickou tašku konzerv a laciných hodnot. 

To klio něčeho, co jest hodnotou soběstačně v zahradě vypěstované svobody, smýšlení volnosti a rozvojem člověka individuálního, bude vždy o něco více stát, než populistická politika Babišových korpoprací.

Bez dotací na nerůznější projekty, které jsou Evropskou unií financovány, by Česká republika nedoznala takového rozvoje, který zažívá za posledních 12 let. Ať jde o rozhledny, cyklostezky, turistické značení a další. Stále se to zdá někomu málo? Pokud ano, má možnost se vymezit bez dotací názorově ve svých nápadech, financí a jejich realizaci. Jistě mu bude patřit společenský dík.

 

 

 

Určitě ne ty, kteří dnes a denně stojí fronty na slevy v různých obchodech na zlevněné zboží." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/portret_final.jpg">

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
© 2018

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.

Podobná témata :