Padesát let od invaze vojsk Varšavské smlouvy: Premiéra vypískali účastníci pietního aktu

Autor : 
Šárka Konečná
Úterý, 21 Srpen, 2018

PRAHA, BRNO: Češi si dnes připomínají na mnoha místech republiky padesát let od vpádu vojsk Varšavské smlouvy na území tehdejšího Československa. Při pietním aktu v Praze před budovou Českého rozhlasu vypískali účastníci pietního aktu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Účastníci pietního aktu protestují proti premiérovi, ZDROJ: Pavel Šafr

Před Českým rozhlasem se sešli lidé, aby si připomněli události z 21. srpna 1968. Nevítaným hostem se ovšem pro většinu z nich stal premiér Andrej Babiš. Jeho přítomnost častovali výrazným pískotem, který měl premiérovi ukázat, že je absurdní, když předseda vlády, který vládne s podporou komunistů, řeční k tragickému výročí okupace sovětskou armádou. Z toho důvodu zaznívalo: „Hanba!“ nebo „Estébák!“. Jednoho muže dokonce musela odstrkovat premiérova ochranka, když pokřikoval „Ty k...vo táhni!“ a přibližoval se k Babišovi.

Lidé si 50. výročí srpnové okupace připomínali i na jiných místech České republiky. V Brně se například sešli před bývalou budovou České televize v centu města. I zde nechybělo několik transparentů proti Andreji Babišovi a symbolicky zavlály i zdrobněliny červených trenýrek, jimiž mávalo několik účastníků happeningu.

Transparent proti premiérovi v Brně, FOTO: Šárka Konečná
Transparent proti premiérovi v Brně, FOTO: Šárka Konečná
Transparent proti premiérovi v Brně, FOTO: Šárka Konečná
Autorství fotografií: 
Šárka Konečná, IRJ © 2018
Pavel Šafr (zdroj: Forum24)

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.