Po podpisu smlouvy si žena vzpomněla na praktiky podomních prodejců, muže zamkla v bytě

Autor : 
IN REGION Journal
Úterý, 12 Březen, 2019

BRNO: Prověřit telefonát o podomním prodejci se vydala dnes v poledne hlídka městské policie do Sevastopolské ulice. Osmašedesátiletá žena na strážníky čekala ve svém bytě a k překvapení hlídky se za dveřmi bytu objevil i domnělý jednatřicetiletý prodejce.

Mluvčí brněnských strážníku Tereza Kadrnožková, foto: FB

"Žena strážníkům vylíčila, že u ní muž zazvonil a oznámil jí, že prý její současný dodavatel elektřiny končí a rovnou jí nabídl přechod k jiné společnosti," uvedla mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.  Ženu jednání prodejce prý znejistělo natolik, že smlouvu podepsala. Po jeho odchodu si ale prý vzpomněla na podvodné praktiky prodejců a kromě strážníků zkontaktovala i zákaznickou linku energetické společnosti.

"Poté, co ženě pracovník linky sdělil, že firma rozhodně na trhu nekončí a že jí muž pravděpodobně schválně mylně informoval, prodejci žena zatelefonovala a zavolala ho zpět", uvedla dále Kadrnožková.

Ve chvíli, kdy už byli strážníci na cestě, se prý muž začal k ženě uvnitř jejího bytu chovat arogantně a ona prý z obavy, aby neutekl, zamkla dveře.

"Strážníci si vyslechli i jednatřicetiletého muže, který přiznal, že neměl předem domluvenou schůzku. Hlídka proto případ předala do správního řízení, které bude řešit podezření z porušení tržního řádu," doplnila Kadrnožková.

"Poté, co ženě pracovník linky sdělil, že firma rozhodně na trhu nekončí a že jí muž pravděpodobně schválně mylně informoval, prodejci žena zatelefonovala a zavolala ho zpět", uvedla dále Kadrnožková." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/mluvci_tereza_kadrnozkova_0.jpg">

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
© 2018

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.