Pod vlivem alkoholu se muž potácel u silnice, před strážníky se chtěl blýsknout hláskováním

Autor : 
Karin Geislerová
Neděle, 7 Duben, 2019

BRNO: Velké problémy s vlastní rovnováhou měl muž, který v pátek večer balancoval ve Starém Lískovci mezi chodníkem a silnicí.

Hlídka městské policie, ilustrační foto: Šárka Konečná, inregion.cz

Muž opakovanými pády a zvedáním se na nohy ohrožoval nejen sebe, ale i projíždějící řidiče, kolemjdoucí  proto vytočili tísňovou linku městské policie.

"Strážníci pak v Čermákově ulici podnapilého muže nejprve dostali na chodník a zajímali se o jeho totožnost. Muž u sebe žádné doklady neměl, a když se ho strážníci zeptali, jak se jmenuje, začal své příjmení sám od sebe hláskovat," uvedl k případu mluvčí brněnských strážníků Pval Šoba.

Strážníci z mužova dechu silně cítili alkohol, a tak je ani nepřekvapilo, že muž se správného konce nedobral. Jedno písmeno totiž úplně vynechal a za vinu to dával strážníkům. Hlídku městské policie potom ještě přesvědčoval, že bude zadržený, své tvrzení však nedokázal nijak vysvětlit a žádná skutečnost tomu ani nenasvědčovala.

"Dechová zkouška přinesla výsledek 3,3 promile alkoholu, takže třicetiletého muže odvezla sanitka k vystřízlivění na záchytné stanici", doplnil Šoba.

" uvedl k případu mluvčí brněnských strážníků Pval Šoba." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/hlidka_mestska_policie_brno_ilustrak.jpg">
Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
© MP Brno

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.