Poník se psem se procházeli po Bystrci, majiteli prý utekli při cestě na pastvu

Autor : 
Karin Geislerová
Úterý, 13 Listopad, 2018

BRNO: Operátoři linky 156 přijali včera dopoledne stručné oznámení, že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu. Hlídka dostihla neobvyklého účastníka silničního provozu nedaleko udaného místa a poznala, že nejde o koně, ale o černého poníka a navíc s doprovodem.

Zaběhlý poník v Brně, FOTO: Městská policie Brno

Společnost poníkovi dělal honácký pes, který pobíhal kolem něj. Strážníci se proto vyptali místních zda neví, komu mohl poník utéct, a zanedlouho už měli telefonní číslo na majitele. Jedna z obyvatelek hlídce půjčila vodítko, na které strážníci uprchlého kopytníka přivázali.

"Po chvíli přiběhl osmačtyřicetiletý muž, který se už z dálky strážníkům omlouval", uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková. "Poník majiteli utekl, když s ním byl ráno na pastvě a nečekaně poníka doprovodil také majitelův pes. Pes se, podle slov jeho majitele, obvykle spíš zdržuje se stádem ovcí. Ztrátu zvířete muž pro jistotu nahlásil také útulku městské policie", upřesnila Kadrnožová.

Protože se nejednalo o první poníkův útěk a navíc se pohyboval po rušné silnici, strážníci muži oznámili, že případ předají správnímu orgánu. Následně muž na poníka nasedl a v doprovodu svého psa odjel.

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
MP Brno ©2018

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.