Poslední soutěžní ohňostroj dnes čeká diváky na Brněnské přehradě

Autor : 
Karin Geislerová
Středa, 13 Červen, 2018

BRNO: Poslední soutěžní ohnostroj v rámci letošní přehlídky Ignis Brunensis dnes mají příležitost zhlédnout diváci, kteří zamíří na Brněnskou přehradu. Svou světelnou show  představí francouzští ohňostrůjci a jejich šéf Arnaud Fouriau slibuje divácky výjimečný zážitek.

Ohňostroje na Brněnské přehradě, ilustrační foto: Šárka Konečná

Dnešnímu ohňostroji jeho tvůrci dali název "Noc pod hvězdami" a diváky lákají na výjimečný zážitek z hlediska vizuálních efektů i ladění ohňostroje. Autoři show kladou důraz na emoce, synchronizaci hudby a efektů a také výrazné a jasné barvy.

„Naší prací je zachytit a vyjádřit různé pocity, které hudba vzbuzuje. Náš koncept je založený právě na emocích a inspirovaný nocí. Emoce, které se propojí v jeden celek, budou hlavní linkou naší show," řekl šéf francouzského týmu Lux Factory Arnaud Fouriau.
Hudbu ohňostrůjci vybírali tak, aby ladila s Brněnskou přehradou, kterou si loni prohlédli. Zakomponování skladby Antonína Dvořáka, zařazené jako připomínku 100. výročí vzniku Československa, mají letos povinnost všichni autoři ohňostrojů a s touto podmínkou si poradil i francouzský tým.

"Zakomponování povinné hudby pro nás bylo velmi snadné, protože je velmi vizuální a veselá, oslavná. Antonín Dvořák byl skvělým skladatelem. Troufáme si říct, že uměl zachytit a sdělit emoce hudbou lépe než kdokoli jiný. Vše tohle, hudba i prostředí, nás vedlo k show Noc pod hvězdami",  dodal Arnaud Fouriau.

Videoreportáž z Brněnské přehrady připravujeme.

 

„Naší prací je zachytit a vyjádřit různé pocity, které hudba vzbuzuje. Náš koncept je založený právě na emocích a inspirovaný nocí. Emoce, které se propojí v jeden celek, budou hlavní linkou naší show," řekl šéf francouzského týmu Lux Factory Arnaud Fouriau." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/dsc_0065.jpg">

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.