Senátní debatu provázely vypjaté emoce brněnského publika

Autor : 
Šárka Konečná
Čtvrtek, 27 Září, 2018

BRNO: Včera v sedm hodin večer se v brněnské Balíkovně konal veřejný míting kandidáta do Senátu PČR Mikuláše Beka, který si pozval hosty profesora Jiřího Drahoše a Marka Hilšera. Celý večer však zcela nechtěně působil jako dobře nacvičené divadelní představení pro několik mladých studentů. Debaty se zúčastnilo cirka šedesát lidí, otevřel ji moderátor David Macek, který celou diskusi směřoval k proběhlým prezidentským volbám.

Zvrat v debatě nastal, když Macek vyzval k diskusi přítomné publikum, a jako první se slova ujal protikandidát Mikuláše Beka - výrazný protikandidát Petr Kováč. Po té to otázce následovala pro Beka naprosto smrtelná smeč. Kováč protikandidátovi položil dotaz na to, jak kandidát může vyslovit, že jeho práce v pozici rektora veřejné vysoké školy je oběť a navýšení odchodného z MU je vlastně poděkováním za tuto službu. Petr Kováč následně vyjmenoval všechny strany, které Mikuláš Bek oslovil, aby jej podpořily. Beka nato označil za převlékače kabátů.

Naprostým šokem pro Beka bylo Kováčovo sdělení, že pro něj Bek není protikandidátem protože, jak Bek uvedl na svém osobním FB profilu, ve videu ošetřeném i titulkem Bek kandiduje do Senátu Poslanecké Sněmovny. Bek se k tomu vyjádřil že se přeřekl. Po krátké pauze neudržel nervy na uzdě a velice pobouřeně se vyhradil vůči Kováčovi, přičemž prohlásil, že si vyhlásil 25 let politické abstinence, což naopak Kováč klidně komentoval slovy „Doufám že tato doba ještě trvá“.

Kováč se vyjádřil k přeřeku Beka jako k hrubému přešlapu člověka, který zastává post rektora a kandidáta do Senátu. „Člověk, který se někam cpe do veřejné funkce, by měl vědět alespoň kam vůbec kandiduje“, uvedl Kováč.

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
© 2018 Šárka Konečná

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.