Sněmovna vyslovila vládě Andreje Babiše důvěru. Pro hlasovalo 105 poslanců

Autor : 
Šárka Konečná
Čtvrtek, 12 Červenec, 2018

PRAHA: Krátce před jednou hodinou ranní rozhodli poslanci o vládě Andreje Babiše. Vyslovili jí důvěru. Proti důvěře vládě se vyslovili zejména poslanci z tzv. "demokratického bloku". Pro současnou vládu se jednoznačně vyslovila například Alena Gajdůšková (ČSSD), Vojtěch Filip (KSČM), nebo Pavel Kováčik (KSČM). Bývalý ministr vnitra Chovanec (ČSSD) odešel ze sálu již odpoledne s tím, že se vznikající vládou nesouhlasí z morálního hlediska a nepodpoří ji.

Hlasování o důvěře vlády Andreje Babiše, reprofoto: ČT

Milan Chovanec, bývalý minitr vnitra a ČSSD, jeden z účastníků tzv. "Lánské schůzky" ze sálu odešel již v dopoledních hodinách, ostatní poslanci sociální demokracie zůstali do závěru jednání, zřejmě proto, že by měli co vysvětlovat vedení.

Ve Sněmovně chyběli 4 poslanci u závěrečného hlasování. Jedním z nich byl i výše zmíněný Milan Chovanec, dále pak i Zdeněk Ondráček. Koalici chyběl také hlas Jiřího Maška (ANO), který je v Austrálii a omluvil se z rodinných důvodů. Z opozičního tábora chyběl jen Petr Pávek (STAN).

Vláda získala ve dvousetčlenné dolní komoře 105 hlasů. Proti bylo 91 poslanců ODS, Pirátů, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN.

Hlasování o důvěře vlády Andreje Babiše, reprofoto: ČT
Hlasování o důvěře vlády Andreje Babiše, reprofoto: ČT

Ve Sněmovně chyběli 4 poslanci u závěrečného hlasování. Jedním z nich byl i výše zmíněný Milan Chovanec, dále pak i Zdeněk Ondráček. Koalici chyběl také hlas Jiřího Maška (ANO), který je v Austrálii a omluvil se z rodinných důvodů." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/hlasovani_dva.jpg">

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.