Sníh komplikuje dopravu v Česku, D1 je uzavřená

Autor : 
Šárka Konečná
Středa, 12 Prosinec, 2018

VYSOČINA: Husté sněžení komplikuje dopravu na dálnici D1 mezi Brnem a Prahou. Policie dálnici kvůli nesjízdné vozovce uzavřela. Auta stojí na Vysočině v obou směrech mezi 66. až 115. kilometrem, silničáři se na D1 nemohou dostat.

 

Kalamita na D1 u Humumpolce, foto: FB Zelená vlna

Auta stojí v úseku, kde je oboustranné zúžení kvůli modernizace dálnice a dálnice je teď obousměrně neprůjezdná, řekla policejní mluvčí Dana Čírtková. Problémy jsou i na nájezdu na dálnici u Humpolce ve směru na Prahu na km 89,  který je uzavřen z důvodu spadlého stromu na kamion. Silničáři se snaží na dálnici dostat, situaci jim však komplikuje husté sněžení, místy velmi kluzká zledovatělá vozovka, ale i zmíněné zúžení.

Problématická je i doprava na objízdných trasách od Humpolce na Jihlavu a Pelhřimov, policisté nedoporučují řidičům z dálnice sjíždět, právě kvůli ucpaným a špatně sjízdným objízdným trasám. Ty totiž zablokovaly kamiony v kopcovitém terénu, kdy se řidiči snažili vyhnout ucpané D1. Policisté také radí řidičům na Vysočině pokud možno vůbec nevyjíždět.

Policie pak apeluje na řidiče, aby dodržovali záchranou uličku kvůli dostupnosti vozidel údržby a průjezdu IZS. Odklánět dopravu není podle policie kam.

Problémy s dopravou na Vysočině jsou i na železnici

Po nočním sněžení i některé úseky železnice na Žďársku, Jihlavsku a Pelhřimovsku. Náhradními autobusy namísto vlaků jezdí cestující mezi Horní Cerekví a Kostelcem u Jihlavy a mezi Rantířovem a Jihlavou. Zprovoznění trati tam České dráhy podle informací na jejich webu očekávají až ve čtvrtek v 6:00. Mimo provoz zůstává i úsek Humpolec - Lípa, kde rovněž jezdí náhradní autobusy. Výluka je i mezi Přibyslaví a Sázavou u Žďáru. Podle informací Českých drah tam místo vlaků jezdí jen omezený počet autobusů a zpoždění narůstá.

 

Havarované vozy na D1, foto zdroj: FB Zelená vlna
Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
Zelená vlna © 2018

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.