Strážníci dopadli muže podezřelého z vloupání, zapadl s autem

Autor : 
Karin Geislerová
Středa, 9 Leden, 2019

BRNO: Auto uvázlé v blátě, sexuální deviant i další případy upoutaly v úterní podvečer pozornost brněnských strážníků.  Auto na poli zajímalo v úterý odpoledne strážníky městské policie kontrolující jižní část Brna. Když strážníci přišli blíž, uviděli ve voze nezraněnou ženu a muže a zajímali se o to, co se přihodilo.  Podivný muž pak nahlížel lidem okny do domů.

 

 

Odhalující se muž, ilustrační foto: © IRJ, 2019

Strážníci dopadli muže podezřelého z vloupání, zapadl s autem

"Muž strážníkům tvrdil, že dostal smyk, po kterém s autem zapadl, a snaží se vůz prý vyprostit", uvedl mluvčí MP Brno Pavel Šoba.

Strážníky zaujalo, že kolem auta byla pohozená lopata, pletivo na stromky a rákosový koberec. Pochybnosti o pravdivosti slov muže zesílily, když jeden ze strážníků našel na nedaleké budově vypáčené vstupní dveře a poškozený visací zámek.

"Všude kolem byly stopy obuvi shodující se s podrážkou přítomného muže. Ten přiznal, že v objektu skutečně byl, a během chvíle ještě třikrát změnil vysvětlení, jak a kvůli čemu vlastně na místo přije", upřesnil Šoba.

Muž mimo jiné strážníkům tvrdil, že chtěl s ženou pouze strávit intimní chvilku. Proč se ale nepozorovaně pokusil ukrýt do bláta pod auto velké pákově kleště, ani z jakého důvodu má ve vozidle páčidlo, už nevysvětlil. Hlídka proto kontaktovala majitele domu a třicetiletého muže pak předala republikové policii pro podezření ze spáchání trestného činu.

 

Žena, která vtrhla do cizího bytu, je rovněž podezřelá z trestného činu

Na linku 156 včera odpoledne zavolal i devětasedmdesátiletý senior, který se dostal do nepříjemností proto, že k sobě domů pozval svého známého. Jakmile návštěvě otevřel dveře, z chodby vyběhla mladá žena, která seniora odstrčila a vtrhla do bytu, odkud nechtěla odejít. Když na místo přispěchala hlídka městské policie, vyšlo najevo, že jde údajně o bývalou přítelkyni pozvaného muže. 

"Žena ještě před příjezdem strážníků v bytě rozhazovala věci a bez svolení konzumovala potraviny. Kromě toho majitele bytu údajně fyzicky napadla a hodila po něm popelník", uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Strážníci devětadvacetileté ženě zabránili v dalších útocích a ujistili se, že nikdo z přítomných není zraněný. Vzhledem ke zjištění strážníků, že nejde o první takový případ, přivolala hlídka MP Brmo kolegy z Policie České republiky, kteří si ženu převzali jako podezřelou z trestného činu.

Exhibicionista strážníkům neutekl, chytili ho u mostu

Další stížnost přijali operátoři tísňové linky Městské policie včera večer. Tentokrát šlo o podivně se chovajícího muže. Několik znepokojených volajících uvedlo, že na severovýchodě Brna se pohybuje muž, který se na ulici svléká a nahlíží do oken. Údajný exhibicionista z místa sice utekl, ale ani to mu nepomohlo.

"Okamžitá pátrací akce hlídek městské policie byla úspěšná už po několika minutách. Muže odpovídajícího popisu dopadli strážníci poblíž Husovického mostu a svědkové potvrdili, že jde skutečně o podezřelého, na kterého si stěžovali", uvedl k případu Pavel Šoba. 

Podezřením z trestného činu se budou zabývat státní policisté, kteří si devětadvacetiletého muže od strážníků převzali.

Strážníky zaujalo, že kolem auta byla pohozená lopata, pletivo na stromky a rákosový koberec. Pochybnosti o pravdivosti slov muže zesílily, když jeden ze strážníků našel na nedaleké budově vypáčené vstupní dveře a poškozený visací zámek." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/uchyl_ilustrak_brno_2.1.jpg">

Odhalující se muž, ilustrační foto: © IRJ, 2019
Odhalující se muž, ilustrační foto: © IRJ, 2019
Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
Šárka Konečná, IRJ © 2019

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.