Strážníci odvedli do bezpečí dva obyvatele hořící chatky v Novém Lískovci

Autor : 
IN REGION Journal
Úterý, 19 Březen, 2019

BRNO: Do zahrádkářské kolonie poblíž Kamenného vrchu v Novém Lískovci vyrazily dnes o půl šesté ráno hned dvě hlídky městské policie. Ty dostaly od pracovníků operačního střediska informaci, že jeden z chatařů prý vidí požár sousední chaty, ve které by mohli být lidé. Strážníky k požáru navedl hustý dým.

Požár chatky v Novém Lískovci, foto: screenshot MP Brno

Zatímco jeden ze strážníků pomáhal s navigací přivolaným hasičům, jeho kolegové se okamžitě vydali k chatce v plamenech, které šlehaly zhruba do výše čtyř metrů.

"Před chatou strážníci uviděli dva starší muže oblečené pouze v pyžamech a bačkorách, kteří strážníkům hned řekli, že v chatce nikdo další není a upozornili je, že ve sklepě mají uložené plynové bomby," uvedla k případu mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

"Hlídky okamžitě oba muže odvedly z pozemku a informaci o propanbutanových lahvích předaly prostřednictvím operačního střediska hasičům," upřesnila Kadrnožková.

VIDEO k případu zde: https://www.youtube.com/watch?v=KHZhu6zBly4&feature=youtu.be

V bezpečné vzdálenosti od ohně si strážníci všimli, že šestapadesátiletý muž krvácí z ruky. Protože už byla nedaleko přistavená sanitka, strážník jej spolu se záchranáři doprovodil k ošetření. O rok mladší muž sice zraněný nebyl, hrozilo ale, že oděný jen v pyžamu brzy prochladne. Hlídka městské policie ho proto zabalila do deky a dozvěděla se od něj, že si včera večer muži zatopili v kamnech.

"Všechny informace strážníci následně předali republikovým policistům, kteří budou událost vyšetřovat," doplnila Kadrnožková. 

uvedla k případu mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/pozar_chatka_liskovec_0.jpg">
Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
© 2018

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.