V Brně začaly veletrhy Go a Regiontour 2019

Autor : 
Šárka Konečná
Čtvrtek, 17 Leden, 2019

BRNO: Devětadvacátým ročníkem veletrhu Go a osmadvacátým ročníkem Regiontour odstartovaly dnes společným slavnostním zahájením v Brně veletrhy cestovního ruchu. GO a Regiontour přivážejí do Brna nabídku zájezdů, rozsáhlou prezentaci krajů České republiky, ale také zážitkový program. V pavilonu P areálu BVV se prezentuje více nž 800 firem z 20 zemí.

Video ze zahájení naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=sAcSD2G_nRw&t=11s

Slavnostní zahajení Go a Regiontour 2019, foto: Šárka Konečná, IRJ

Veletrh GO se zaměřuje na výjezdovou turistiku, nabízí návštěvníkům informace i tipy týkající se zahraničních destinací, Regiontour pak představuje hlavní možnosti cestovního ruchu v regionech České republiky.

„Lidé se dozvědí mnoho zajímavostí o českých krajích. Proto jsou veletrhy vhodné jak pro cestovatele, kteří preferují organizovaný cestovní ruch, tak pro zájemce o cestování na vlastní pěst,“ sdělil ředitel veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour Miloň Mlčák.

Do veletrhů se prolíná několik témat

Ucelená prezentace golfu, propracovaná lezecká stěna pro milovníky adrenalinu, ale i představení aktivní dovolené zaměření na vodáctví, cykloturistiku, či pěší turistiku, to patří mezi témata, které se letos představují návštěvníkům veletrhů. K vidění jsou v pavilonu P i karavany, které si mohou lidé prohlénout nejen zvenčí, ale vejít dovnitř a prozkoumat možnosti dovolené v „pokoji na čtyřech kolech“.

Češi hodně cestují, za cesty utrácejí více i senioři

Češi lámou rekordy v cestování, zájem o cesty je nově i mezi seniory. Česká populace stárne a přibývají aktivní senioři, které neomezuje v běžném životě ani cestách zdravotní stav.

„Právě senioři tvoří výrazný podíl na návštěvnosti veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour. Tito návštěvníci ve srovnání s mladší cílovou skupinou více vyhledávají samotný prodej zájezdů přímo na brněnském výstavišti. Naopak rodiny s dětmi či celkově mladší cílová skupina se více zaměřuje na zážitkový program a oceňují i nabídku v oblasti gastronomie,“ popsala tisková mluvčí veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour Karolína Křenková.

Z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že Češi jezdí na dovolenou nejčastěji autem a spoléhají se na služby cestovních kanceláří a agentur. V posledních letech však stoupá i zájem o exotiku, poznávací zájezdy a eurovíkendy.

 

Slavnostní zahajení Go a Regiontour 2019, foto: Šárka Konečná, IRJ
Slavnostní zahajení Go a Regiontour 2019, foto: Šárka Konečná, IRJ
Slavnostní zahajení Go a Regiontour 2019, foto: Šárka Konečná, IRJ

Souběžně s veletrhy se koná Festival krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest, mezinárodní soutěž Gastro Junior Brno 2019 – Bidfood Cup a festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací GO KAMERA.

Cestovatelské veletrhy se konají od 17. do 20. ledna 2019, první den patřil odborníkům.

Základní vstupné na veletrhy vyjde na 180 korun, rodina zaplatí 280 korun. Na neděli organizátoři připravili speciální vstupné pro seniory, a to 80 korun.

 

Slavnostní zahajení Go a Regiontour 2019, foto: Šárka Konečná, IRJ

Do Brna se v loňském roce "vydala celá Praha"

Jeden a čtvrt milionu návštěvníků zavítalo v roce 2018 na brněnské výstaviště. Kdyby se veletržní areál započítával do statistiky turistických destinací, byl by čtvrtým nejnavštěvovanějším místem České republiky a v Jihomoravském kraji by se umístil, co se návštěvnosti týče, absolutní to příčku. Veletrhy Brno na sůk úspěšný rok upozorňují mimořádnou kampaní, která si hraje právě s čísly návštěvnosti. Ta loňská totiž odpovídá počtu obyvatel hlavního města Prahy. K rekordnímu výsledku přispělo mnoho výjimečných akcí pro veřejnost, jako například festival RE:PUBLIKA, Olympijský festival nebo výstava Alfons Mucha.

Slavnostní zahajení Go a Regiontour 2019, foto: Šárka Konečná, IRJ
Slavnostní zahajení Go a Regiontour 2019, foto: Šárka Konečná, IRJ
Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
IRJ © 2019

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.