V Česku nadváhou trpí každé čtvrté dítě, každé sedmé je obézní

Autor : 
Šárka Konečná
Pátek, 14 Prosinec, 2018

ŘÍČANY: První dětskou ambulanci, zabývající se výlučně prevencí a léčbou obezity, otevírá Medasol ve spolupráci s Olivovou dětskou léčebnou v Říčanech. Důraz klade na správné stravovací návyky dětí a spolupráci rodiny.

Obezita, ILUSTRAČNÍ FOTO: Šárka Konečná, IRJ

Ambulance léčí nejen děti samotné, ale spolupracuje s celou rodinou a za stěžejní klíč úspěchu považuje nastavení správných stravovacích návyků, které pomohou pacientům a jejich rodinám v dělání správných rozhodnutí vedoucích ke zdravému a dlouhodobě udržitelnému životnímu stylu.

V případě potřeby je možné dětské pacienty zařadit i na intenzivní, pět týdnů trvající léčebný pobyt, který je hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Dětem do šesti let hradí pojišťovny i doprovod rodiče.

Počet pacientů s obezitou stále roste

Nadváha a obezita zabíjí v současné době více lidí, než podvýživa. Obezita je jednou z největších výzev veřejného zdraví 21. století. Podle statistik obezitou trpí více než dvě miliardy dospělých a 340 milionů dětí je buď obézních nebo má nadváhu.

Vedení nové ambulance disponuje předními odborníky

Nově otevřenou ambulanci vede přední odborník na léčbu a prevenci dětské obezity doktor Zlatko Marinov z FN Motol. "Již více než 10 let používáme originální léčebný program, který pomohl více než 2000 dětských pacientů. Náš program je zaměřen na 5 základních pilířů: jídlo, pití, pohyb, spánek a rodina," uvedl Marinov. "Vytvořili jsme nejen originální postup vedoucí k účinné optimalizaci a snížení váhy, ale především program, který vede k dlouhodobému udržení výsledků. Léčíme jak pacienta, tak ale zejména jeho celou rodinu, která nastavuje principy antiobezitogenního prostředí. Náš přístup není o tom doporučit pouze dietu. Klíčem úspěchu je nastavení správných stravovacích návyků, které pomohou dětem a jejich rodinám dělat rozhodnutí vedoucí ke zdravému a dlouhodobě udržitelnému životnímu stylu," doplnil Marinov.

 

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
Šárka Konečná, IRJ © 2018

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.