Vinohradské trhy překvapí novými produkty

Autor : 
Karin Geislerová
Pátek, 5 Duben, 2019

BRNO - VINOHRADY: Novými prodejci, rozmanitým sortimentem a hudební produkcí chtějí tuto sobotu oslovit pořadatelé Vinohradských trhů návštěvníky již tuto sobotu.

Vinohradské trhy, ilustrační foto: inregion.cz

Vinoradské trhy se staly mezi paneláky jednoho z nejhustěji zalidňeného sídliště v Brně již tradiční akcí, od roku 2015 je pořádá místní Kulturní informační a vzdělávací centrum - KVIC. Cesta k Vinohradské tradici nebyla vůbec jednoduchá, prostor pro její vznik posvětilo zastupitelstvo až v roce 2015 a to z podnětu tehdejších opozičních zastupitelů ze stran Moravané a Zelení (Moravané a Zelení v roce 2014 kandidovali společně do vinohradského zastupitelstva a obsadili dva mandáty, pozn. redakce). KVIC celou akci zaštiťuje organizačně a technicky.

Na začátky trhů vzpomíná ředitel KVIC Jiří Huňáček: "V září 2015, kdy Vinohradské trhy začínaly, měl tehdejší ředitel (KVIC, řídil v roce 2015 Libor Štursa) poměrně nelehký úkol. Poptávka po trzích byla obrovská a většina trhovců měla již smlouvy jinde, na jiných tržištích. Takže se na Vinohradech začínalo na třinácti stáncích," popsal pro inregion.cz Huňáček. "V současné době evidujeme stabilně v průměru okolo pětatřiceti trhovců, zájemci se stále hlásí. Bohužel, nemůžeme všechny přijmout, prostor tržiště je kapacitně omezený", dodává Huňáček.

Mezi návštěvníky vyhledávané stánky patří zejména ty s masem, zeleninou, sýry a domácím pečivem. Zájmu kupujících se těší i sezonní sortiment s tematicky zaměřenou produkcí. Poptávku tak napňují i ti, kteří sice nepatří mezi farmáře, ale nabízejí například před Velikonocemi pomlázku, kraslice a další motivy vztahující se k nastávajícím svátkům. Nově na trzích by se mělo objevit brašnářství s koženými, ručně dělanými opasky a kabelkami, dále pak krůtí a krocaní maso a v neposlední řadě také škvarkové speciality, domácí džemy a prodejce skalniček.

Oblibě se však těší nejen samotní stánkaři, ale i místní kapela s názvem "KVIC Band" a také dětský koutek, kam mají namířeno rodiče s dětmi. O děti se v dětském koutku stará po dobu trhů zkušená instruktorka, která s ratolestmi vyrobí vyrobí nejrůznější předměty, opět tematicky zaměřené k aktuálním svátečním událostem. Rodiče tak mají možnost si nerušeně na trzích nakoupit a děti se v dílničkách pobavit.

 

 

 

Vinohradské trhy, ilustrační foto: inregion.cz
Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
inregion © 2019

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.