Volby do zastupitelstva: Na brněnském Magistátě se dnes losovala čísla hlasovacích lístků

Autor : 
Karin Geislerová
Čtvrtek, 23 Srpen, 2018

BRNO: V dnešních dopoledních hodinách byla na brněnském Magistátu vylosována čísla kandidátních listin pro jednotlivé volební subjekty usilující o křeslo budoucího brněnského primátora. Do primátorského souboje jde 22 politických uskupení, z toho sedm vedou ženy.

Čísla kandidátních listin ZDROJ: screenshot web Magistrát m. Brna

O tom, jakou cestou se jihomoravská metropole bude další čtyři roky ubírat, rozhodnou voliči již 5. a 6. října tohoto roku. Na výběr mají 22 politických subjektů, které usilují v letošních komunálních volbách o přízeň svých fanoušků - voličů. Výběr do tzv. "Velkého Brna" je poměrně pestrý. Nechybí zavedené politické subjekty, jako ODS, ČSSD, KSČM a podobní matadoři, ale o hlasy se ucházejí i nováčci. Například sestava s názvem "Zvířata jsou můj život", kterou vede jediná kandidátka Ivana Galová, či SMART MORAVSKÁ METROPOLE, jejímž lídrem je Jaroslav Kacer, kterého nepodpořila v kandidatuře jeho původní mateřská základna TOP 09.

Ze dvaceti dvou subjektů, které do následujících voleb v Brně promluví, jich sedm vedou ženy. Například ODS s podporou Svobodných vsadila na Markétu Vaňkovou, Žít Brno na Barboru Antonovou a Moravané na Šárku Konečnou, bývalou místopředsedkyni strany.

Voličskou základnu hodlají téměř všechny subjekty oslovit problematikou dopravy, parkování a s tím související tématikou trápící Brno.

Kandidátka Moravanů na post brněnské primátorky - Šárka Konečná, FOTO: Karin Geislerová, © 2018, IRJ
Autorství fotografií: 
© 2018, Karin Geislerová, IRJ

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.