Zdeněk Šarapatka: Babišovy nové posily v RRTV klekly na Reportéry ČT. Kvůli Mynářovi.

Autor : 
IN REGION Journal
Pátek, 29 Březen, 2019

PRAHA: (zveřejňujeme v plném znění a bez dalšího komentáře) Text: Zdeněk Šarapatka:

Andrej Babiš rád staví. Že za cizí peníze, které podrazem vymámí z Bruselu, sice rozčiluje evropské komisaře a českou policii, ale předsedu vlády neodrazuje . Andrej Babiš, pravděpodobně opět inspirován faunou - totiž po Čapím hnízdě - postavil Trojského koně.

Zdeněk Šarapatka, foto: FB Zdeňka Šarapatky

Andrej Babiš rád staví. Že za cizí peníze, které podrazem vymámí z Bruselu, sice rozčiluje evropské komisaře a českou policii, ale předsedu vlády neodrazuje. Znovu inspirován faunou po Čapím hnízdě postavil Andrej Babiš Trojského koně. Tentokráte bez dotace a zadarmo. Materiál totiž pořídil z výprodeje, dopravu za hubičku a mzdy za něj bude platit stát.

Vadim Petrov a Jiří Jakl jsou novými přírůstky RRTV

Bývalý mluvčí Václava Klause a tajemník Václava Klause nenechávají od prvního dne v nových židlích nikoho na pochybách, čí politické zájmy tu hodlají tlačit. Těsně po svém zvolení totiž Petrov předvedl daňovým poplatníkům, jak si v reálu představuje respekt k zákonu. Který má hájit. Chlápek, který se mj. s odzbrojující indiskrécí a k „radosti“ britské tajné služby MI5 veřejně chlubí jejím zpravodajským kurzem, už pár dní po svém zvolení do RRTV plédujer - podle zpráv zasvěcených- za stížnost Zemanova kancléře na pořad Reportéři ČT. Kvůli jejich příspěvku o Mynářově černé stavbě rybníku v Osvětimanech.

Pikantní je skutečnost, že absolvent kurzu spojenecké tajné služby horuje pro stížnost Putinovy spojky v Kanceláři prezidenta České republiky

Pikantní fakt, že tu pyšný absolvent kurzu spojenecké tajné služby horuje pro stížnost Putinovy spojky v prezidentské kanceláři na veřejnoprávní televizi augerechnet kvůli zjevné černotě, navíc umocňuje urputnost, s jakou Petrov naléhal na další radní, aby stížnost na ČT neodložili. Že se i trojský kůň musí místo politických zadání řidit zákonem a správní judikaturou, se tam prý Petrovovi podařilo vysvětlit až po perné půlhodině. Mynářova stížnost na Reportéry ČT byla nakonec odložena. Že tu hned po zvolení do rady tentýž Petrov v proruských Parlamentních listech volal po odchodu moderátora veřejnoprávní televize Václava Moravce z ČT, už v uvedených souvislostech také nepřekvapuje. Ano jeho nový kolega z RRTV Jakl ale nezůstává dvakrát po zadu. S mokrým jmenovacím dekretem do vysílací rady hýří všude rozhovory, kde volá po zrušení veřejnoprávní televize en bloc.

Premiér Babiš se tetelí blahem

Bez hlasů jeho ANO 2011 ve sněmovně by fosílie smluvně opoziční éry doteď vzpomínaly v Klausově knihovně na báječná léta, kdy jim patřil svět. A jiným přišla pod psa. Právě Babiš je vrátil do hry pod podmínkou, že nenáviděné České televizi budou skrze RRTV škodit , kdykoliv ta zvedne prst nad maléry od Strakovy akademie, přes Agrofert, až po Hrad. Vděk Miloše Zemana na sebe nenechá také dlouho čekat, umlčet ČT je pro něj stejně důležité, jako vyměnit nudnou ozvěnu na Barrandově za monology v respektované veřejnoprávní televizi s mnohonásobným dopadem. Petrov a Jakl v RRTV stejně jako jejich parťák Žantovský v ČTK a další jsou tak Babišovým pomyšlením Hradu, že veřejnoprávní televize skončí v rukou poslušných kmánů. Mít je ve vlivné Radě pro rozhlasové a televizní vysílání je trumfem ve hře, kde jde také o příštího prezidenta republiky a dobu, kdy Zeman odejde z Hradu nebo na věčnost a Babiš, když ne do vazby, tak z úřadu premiéra. Stát Husákem nové doby bez přízně ČT sám nedokáže. Petrov a Jakl na ni za něj kleknou. Čau lidi, bude líp!

Zdeněk Šarapatka

Vyloučení odpovědnosti: 
Redakce IN REGION Journal neodpovídá za názory a myšlenky třetích stran
Autorství fotografií: 
© 2019, Zdeněk Šarapatka, FB
Šárka Konečná, IRJ ©2019

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.