Zeman nařídil BIS hledat v České republice jed novičok

Autor : 
Šárka Konečná
Pondělí, 26 Březen, 2018

PRAHA: Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech přijal ředitele BIS Michala Koudelku. Prezident republiky BIS uložil, aby vypátrala, zda se na území České republiky nevyvíjel nebo neskladoval nervový plyn novičok.

Prezident České republiky Miloš Zeman

Na stránkách hrad.cz o tom dnes informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v tiskové zprávě.

Krátce před tím uvedl hradní mluvčí, že je setkání koordinováno na nejvyšší státní úrovni a prezident je v kontaktu s premiérem, některými členy vlády i bezpečnostními složkami.

Zpráva z Hradu přišla zhruba dvě hodiny poté, co premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem zahraničí Martinem Stropnickým za hnutí ANO (oba v demisi) uvedli na tiskové konferenci, že Česká republika vyhostí z území státu tři zaměstnance ruské ambasády. Rusko v minulých dnech obvinilo Českou republiku z toho, že novičok pochází z Česka, proti čemuž se Babiš se Stropnickým důrazně ohradili a toto tvrzení Ruska označili za nehoráznost. Rusko podle premiéra překročilo veškeré meze, když Českou republiku označilo za možnou zemi původu novičoku.

Podle Babiše je vyhoštění tří členů ruského diplomatického personálu solidárním krokem s Británií. Zmínění pracovníci ruské ambasády musí podle ministra zahraničí Stropnického opustit Česko do 1. dubna.

Tisková zpráva Jiřího Ovčáčka: ZDROJ: hrad.cz

Krátce před tím uvedl hradní mluvčí, že je setkání koordinováno na nejvyšší státní úrovni a prezident je v kontaktu s premiérem, některými členy vlády i bezpečnostními složkami.

Zpráva z Hradu přišla zhruba dvě hodiny poté, co premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem zahraničí Martinem Stropnickým za hnutí ANO (oba v demisi) uvedli na tiskové konferenci, že Česká republika vyhostí z území státu tři zaměstnance ruské ambasády." data-share-imageurl="http://www.inregion.cz/sites/default/files/field/image/zeman_0.jpg">

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.