Zemanova slova o Romech vyvolala bouřlivou diskusi u Jílkové

Autor : 
Karin Geislerová
Čtvrtek, 18 Říjen, 2018

PRAHA: Kontroverzní výroky prezidenta Miloše Zemana o nepracujících Romech, které pronesl v uplynulých dnech, dnes vyvolaly bouřlivou diskusi v pořadu České televize "Máte slovo".

V pořadu České tezazněla ostrá slova na adresu prezidenta Miloše Zemana, ale rovněž tak i slova na jeho obranu, kterými se prezentoval zejména tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Překvapivě smírně se na stranu hlavy státu postavil i diskutér Petr Kováč, který v těchto senátních volbách ( 2018 ) neúspěšně do horní komory Parlamentu České republiky kandidoval právě za Romskou demokratickou stranu.

„Pan prezident Zeman svými výroky otevřel Pandořinu skříňku a jsem rád, že konečně toto téma někdo otevřel“,

prohlásil Kováč na adresu hlavy státu v pořadu. „Pan prezident tak dokázal otevřít diskusi na ožehavé téma, o kterém dlouho nikdo nechtěl hovořit a zabývat se jím. Vezměte si, že čtrnáct dní média píší o tom, jak se prezident vyjádřil. Už samo o sobě tohle je důležité“, doplnil Kováč, povoláním šéfkuchař. Za svá slova však Petr Kováč paradoxně sklidil hlasitou kritiku právě ze strany romských diváků pořadu, kteří je odmítli. Jeden z diváků romského původu v publiku dokonce Kováčovi tvrdil, že žádná diskriminace v České republice není a pokud člověk sám chce, může se vlastní pílí vypracovat až na vedoucí funkce, bez ohledu na barvu pleti.

Olga Richterová v diskusi upozornila na nedostatky v systému vzdělávání

První místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová v diskusi upozornila na nedostatky v systému vzdělávání, kdy poukázala na nutnost větší míry vzdělanosti u dětí v minoritní společnosti a jejich dalšího začleňování do majority.

Kontroverzními výroky zaujal i Jaroslav Foldyna ( ČSSD )

Kontroverzními výroky zaujal i Jaroslav Foldyna (ČSSD), který označil za pitomost inkluzi ve školství a kritizoval funkci asistentů pedagogů. Jaroslav Foldyna rovněž nešetřil kritikou na adresu privatizace obecních bytů, kde podle něj před jejich zprivatizováním spokojeně žila jak majorita tak minorita, což nyní, kdy jsou byty v rukou soukromých vlastníků, již není možné.

Autorství fotografií: 
© 2018 Šárka Konečná

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.