Jste zde

Česká republika

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Květen 29, 2020 - 19:45
Záchrana sojčat

BRNO: S nástrahami lidského světa se uprostřed týdne nedokázala vypořádat dvě přibližně měsíční sojčí mláďata v centru Brna. Zřejmě při testování svých leteckých dovedností jedno z nich spadlo do zhruba pět metrů hlubokého výkopu v Solniční ulici a marně se snažilo dostat ven.

Strážníci stáhli ze zábradlí muže, který chtěl po vykázání z autobusu skočit do Svratky

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Neděle, Květen 24, 2020 - 22:00

BRNO: Útok pěstmi odvrátili v noci na sobotu strážníci, kteří asistovali řidiči dopravního podniku ve Vídeňské ulici. Z vozidla linky 91 vykázal po čtvrté hodině cestujícího, kvůli němuž údajně nebylo možné v klidu dokončit jízdu. Třiatřicetiletý muž se hned po vystoupení z autobusu pokusil jednoho ze strážníků udeřit, ten ovšem odstoupil a prudký výpad pohotově odvrátil slzným sprejem. Útočník potom vyrukoval s mnoha vulgárními nadávkami a výhrůžkami, které později strážníci slovo od slova přepsali do úředního záznamu jako podklad pro správní řízení. Ještě předtím však museli s mužem na ulici řešit další nesnadnou situaci. Neměl totiž žádné doklady a během čekání na ověření totožnosti republikovými policisty se vrhl k mostnímu zábradlí a pokusil se ho přelézt v úmyslu skočit do Svratky. Ani to mu však strážníci neumožnili, stáhli ho k sobě do bezpečí, a protože se neovládal, museli ho spoutat. Hlídka měla obavy, že by si opilý muž mohl chtít ublížit, a tak k němu přivolala zdravotníky. Záchranáři po vyšetření doporučili převoz na záchytnou stanici. Muž se celou dobu choval velmi hlučně a kromě znevážení úřední osoby je tedy podezřelý i z rušení nočního klidu

Strážníci výrazně přizpůsobují činnost opětovnému otevření škol, apelují i na řidiče

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Neděle, Květen 24, 2020 - 22:00

BRNO: Na částečné otevření škol reagují brněnští strážníci okamžitým návratem k rizikovým přechodům pro chodce. Nad malými školáky budou od pondělí 25. května až do konce školního roku bdít všechny volné hlídky. S některými školami se strážníci kromě obvyklého ranního dohledu dohodli i na dočasné přítomnosti po skončení vyučování.

Městská policie se o bezpečnost dětí začala starat už v tomto týdnu. Cílenými kontrolami parkování v blízkosti mateřských a základních škol strážníci postupně zlepšovali dětem podmínky pro přecházení. Zaměřili se například na auta stojící na přechodech nebo zaclánějící ve výhledu v křižovatkách.

„Pobyt mimo lavice byl delší než letní prázdniny, to může představovat velké riziko. Řidiči by měli v příštích dnech rozhodně zvolnit. Školy se otevírají pro žáky prvního stupně a ti patří v dopravě k těm nejohroženějším, mnozí z nich už zapomněli na pravidla pohybu v provozu,“ upozorňuje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Městská policie zapojí do dohledu u škol několik stovek strážníků.

Síť prodejen Žabka | inregion.cz

BRNO : Nově otevřenou prodejnu Žabka Brno Židenice u Zábrdovického mostu, naproti Vojenské nemocnici Brno, navštívíte každý den v otevírací době již od 06:00 hod. - 23:00 hod. Paní Daša Lánská, provozovatelka prodejny Žabka v Židenicích, držitelka ceny Diamantové ligy kvality, poskytla IRJ rozhovor, ve kterém přiblížila výhody sítě prodejen Žabka.

Muži za nerespektování vládních nařízení hrozí pokuta

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Květen 1, 2020 - 16:00

OPRAVA SDĚLENÍ: Až dvacetitisícová pokuta hrozí muži, který se v brněnské Bubeníčkově ulici pokusil v supermarketu o nákup v době vyhrazené seniorům. Podle přivolaných stážníků se muž choval hrubě, nadával a o nařízení věděl. Muž je podezřelý z přestupku, kterým se bude zabývat správní orgán.

Podnikatelé se spojují a vyzývají vládu k odškodnění

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Květen 1, 2020 - 14:15

PRAHA: Stovky podnikatelů se připojují k Výzvě podnikatelů vládě ČR, kterou iniciuje Komora podnikatelů. Ve Výzvě podnikatelé požadují odškodnění za ztráty, které jim vznikly (a stále vznikají) vládními opatřeními v době nouzového stavu. Rovněž upozorňují vládu, že žonglování s právními režimy, ve snaze zbavit se odpovědnosti za škody, je v právním státě nepřípustné. Podnikatelé také ustanovili Komoru podnikatelů, jako svoji novou profesní organizaci, která bude hájit jejich zájmy vůči veřejné moci. Dnes o tom informoval prezident Komory podnikatelů Luboš Drobík.

Na výstavbu cyklostezek dá Olomoucký kraj téměř 22 milionů korun

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Květen 1, 2020 - 13:45

Hejtmanství kraje v rámci dotačního programu rozdělilo na cyklostezky v regionu více než 21,7 miliónu korun. „Nová cyklostezka propojí například Kostelec na Hané s nedalekou obcí Lutotín. K bezpečnosti výrazně přispěje také trasa kolem plumlovské přehrady. Krajské peníze pomohou i při stavbě dalších částí stezky pro cyklisty mezi Litovlí a Uničovem – konkrétně na území Střelic a Červenky,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček. Podmínkám dotačního programu vyhovělo celkem dvanáct žádostí od jedenácti žadatelů. Seznam podpořených žadatelů o dotaci na cyklostezky v roce 2020: Bělotín, Bílovice – Lutotín, Červenka, Libina, Majetín, Mladějovice, Olomouc, Plumlov, Prostějov, Uničov, Újezd.

Ošetřená pacientka nechtěla opustit nemocnici, skončila na psychiatrii

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Květen 1, 2020 - 13:30

BRNO: Dokončené ošetření nebylo ve čtvrtek nad ránem dostatečným důvodem k dobrovolnému odchodu z brněnské nemocnice pro jednatřicetiletou pacientku. Personál si s ní nevěděl rady, a proto přivolal strážníky. I v jejich přítomnosti dostala žena otázku, zda má ještě nějaké problémy. Žádná jasná odpověď od ní ale nepřišla. Pacientka místo toho začala nesrozumitelně vykřikovat a bouchla hlavou o zem. Hlídka pohotově zakročila a s využitím donucovacích prostředků zabránila možnému poranění. Kvůli stupňující se agresivitě vůči všem přítomným ji strážníci zanedlouho museli také spoutat. Lékař rozhodl o jejím převozu do psychiatrické nemocnice.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Květen 1, 2020 - 11:15
Jiří Tlamka

BRNO – VINOHRADY: Starosta Jiří Čejka (J.Čejka s občany pro Vinohrady) se znovu stal terčem kritiky. Tentokráte za výroky, které publikoval v úvodníku květnového čísla radničního zpravodaje názvu Vinohradský inform. Některé případy mezilidské solidarity při boji s koronavirovou pandemií tam označil za „nevkusné šíření pomoci za protislužbu“. Opoziční zastupitel Jiří Tlamka (Vinohrady společně) proto zvažuje na Čejku podat trestní oznámení pro pomluvu. Tlamka o tom informoval veřejnost prostřednictvím svého profilu na sociální síti Facebook.

Pokus o krádež skončil nezdarem, pachatel v rukou policie

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Duben 27, 2020 - 18:45

BRNO: Sedmadvacetiletého zákazníka, který včera odpoledne navštívil supermarket v brněnské Novolíšeňské ulici, si převzali policisté. Zákazník nejprve s údajně nezaplaceným drogistickým zbožím v hodnotě přes 680 korun učinil pokus útěku z prodejny. Když ale viděl, že se k němu blíží pracovník ostrahy, všechen sortiment okamžitě odhodil a snažil se zmizet. Jeho útěk ale trval jen krátce. Ulicí se rozléhající hlasité volání „chyťte zloděje“ zaslechla hlídka městské policie, která byla právě poblíž. "Prchajícího muže strážníci zastavili, vrátili se s ním do prodejny, kde se jim k pokusu o krádež přiznal. Ověření osobních údajů ukázalo, že muž byl v minulosti za majetkovou kriminalitu pravomocně odsouzen, a tak si ho převzala státní policie," uvedl k případu mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Stránky

Subscribe to Česká republika