Jste zde

Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj
Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Prosinec 14, 2020 - 18:30
Premiér Andrej Babiš

PRAHA: O zpřísnění opatření dnes po jednání vlády informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Přísnější režim začne platit v pátek. Uzavřou se hospody a hotely, obchody zůstanou otevřené. Přechod do čtvrtého stupně PES rovněž znamená opětovné omezení volného pohybu osob a to od 23. hodiny večerní do páté ranní.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Listopad 12, 2020 - 19:00
Krabice, které lze znovu využít, ilustrační foto

Nakoupíte na internetu, přijde vám několik zásilek a najednou jste doma zavalení krabicemi a výplněmi? Tento „odpad“ znovu využívají e-shopy, kterým naopak obalové materiály chybí, zejména v době vánočních nákupů. Vznikla proto databáze obchodů, které vaše použité krabice uvítají.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Listopad 11, 2020 - 18:30
Školní třída - ilustrační foto

PRAHA: O návratu žáků do škol dnes na tiskové konferenci informoval ministr školství Roman Plaga (za ANO). Od středy pak zpátky do lavic usednou i studenti všech ročníků speciálních škol pro handicapované a také přípravných tříd.

Pneumatiky pohozené v říčce

PRAHA: Tisíce řidičů řeší každoročně při nákupu nových pneumatik problém, jak naložit s těmi starými. A i když se situace pomalu ale jistě lepší, stále se najdou lidé, kteří je pohodí v přírodě nebo u silnice. Vytvářením černé skládky přitom porušují zákon a hrozí jim pokuta až 50 000 Kč.

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Říjen 28, 2020 - 20:15
Prezident Miloš Zeman při projevu

PRAHA: Prezident republiky Miloš Zeman dnes promluvil u příležitosti 102. výročí vzniku samostatného Českoslovanska. Den vzniku samostatného Československa připadá právě na 28. říjen. Miloš Zeman se v projevu omluvil těm, kteří jsou vyznamenáni za to, že nemohou vyznamenání příjmout na Pražkém hradu v rámci tradiční slavnosti. Ta se z důvodu koronavirových opatření přesouvá na příští rok.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Úterý, Říjen 27, 2020 - 15:45
Jan Blatný na schůzce s prezidentem Milošem Zemanem

Aktualizováno 16:22

PRAHA: Blatného, coby kandidáta na nového ministra zdravotnictví navrženého Andrejem Babišem (ANO), dnes krátce po čtrnácté hodině přijal v Lánech prezident republiky Miloš Zeman. Schůzka skončila před půl čtvrtou odpoledne a zatím není jasný její závěr. Blatný rozhovory s novináři odmítl. Hrad před malou chvílí jmenování Blatného do funkce potvrdil.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Říjen 26, 2020 - 21:45
Ministr zdravotnictví Roman Prymula

Co bude vše bude od středy zakázáno a povoleno

Nově bude platit zákaz vycházení po 21. hodině večerní do 4:59 ráno, výjimku pak má venčení psů a to nejdále 500 metrů od místa bydliště. Dále pak se omezí provoz maloobchodu. Obchody se zavřou ve 20 hodin a lidé si pak již nakoupí až následující ráno.

Na dnešní odložené tiskové konferenci, která měla původně začít v 16 hodin, tato opatření krátce před 22. hodinou představili zástupci vlády a to konkrétně končící ministr zdravotnictví Roman Prymula a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO).

Maloobchodní prodej v provozovnách bude zakázán v neděli po celý den, v ostatních dnech od 20:00. Nevztahuje se to na čerpací stanice nebo lékárny. Omezen bude i prodej na farmářských trzích. Rozestupy musí mezi stánky musí být dva metry a nejvýš 20 lidí na 400 metrů čtverečních. Ve veřejných i soukromých podnicích, pokud je to možné, by měla být přikázána práce z domu.

Výjimky platí mimo jiné pro cesty do zaměstnání, výkon povolání, neodkladné cesty kvůli ochraně života, zdraví a majetku.

Opatření platí zatím do konce nouzového stavu 3. listopadu. Kabinet však pravděpodobně v úterý požádá sněmovnu o prodloužení mimořádného stavu.

Zákaz maloobchodního prodeje se však nevztahuje na čerpací stanice,  lékárny nebo prodejny v místech zvýšené koncentrace cestujících, jako jsou letiště, železniční stanice nebo autobusová nádraží.Současně se omezení doby nevztahuje na prodejny ve zdravotnických zařízeních a na restaurace, které budou moci pokrmy připravovat a bude možné si je vyzvedávat, dodal.

Omezeny budou také trhy, kromě těch farmářských. Na nich bude možno prodávat přirozené produkty, jako je ovoce, zelenina, maso, vejce a pečivo, uvedl Prymula. Rozestupy mezi stánky musí být dva metry, pohybovat se tam bude moct nejvýše dvacet lidí na 400 metrů čtverečních.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všeobecná fakultní nemocnice (VFN) varuje před podvodnými textovými zprávami o výsledku testů na nemoc covid-19

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Říjen 26, 2020 - 20:00

Česká republika: Podle Všeobecné fakultní nemocnice dostávají výsledky testů i lidé, kteří na testech nebyli. Podle VFN jde o hackerské útoky a VFN věcí zabývá ve spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

Pražská Všeobecná fakultní nemocnice (VFN) varuje před podvodnými textovými zprávami o výsledku testů na nemoc covid-19. Dostávají je i lidé, kteří na testu nebyli. Jde o hackerské útoky, VFN se věcí zabývá ve spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). VFN to dnes uvedla na facebooku. Tak, jak má vypadat pravá textová zpráva o výsledcích, ukázala VFN serveru ČTK.

"Množí se hackerské útoky na nemocnice a další zdravotnická zařízení. Ani naše nemocnice není výjimkou," uvedla VFN. Podvržené výsledky testů podle ní lidem přicházejí také e-mailem, falešné výsledky dostávají i někteří testovaní.

VFN proto informuje o jediném správném způsobu, jak výsledek testu posílá. Lidem přijde v textové zprávě, která bude obsahovat jméno testovaného a velkými písmeny uvedeno buď "negativní", nebo "pozitivní". "Jakékoliv jiné zprávy jsou smyšlené," upozornila nemocnice. Dodala, že výsledek testu mohou lidé dostat až 48 hodin po odběru vzorku.

Jiný typ podvodných textových zpráv, které souvisejí s koronavirem, zaznamenala počátkem října Fakultní nemocnice Plzeň. Pacientům oznamovaly zrušení termínu operace nebo vyšetření, odůvodňovaly to šířením nákazy. Věcí se zabývá policie.

 

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Říjen 16, 2020 - 20:15
Prezident Miloš Zeman při projevu k národu dne 16. října 2020

PRAHA: Projev Miloše Zemana zazněl krátce po osmé hodině večerní. Prezident v něm varoval před tzv. antirouškři a upozornil na vážnost situace související s pandemií koronaviru. Současně zdůraznil, že plně podporuje veškerá vládní nařízení, byť měla být, dle jeho slov, často lépe komunikována. Miloš Zeman také v projevu vyjádřil úctu všem zdravotníkům a vyslovil jim poděkování.

 

Stránky

Subscribe to RSS - Královéhradecký kraj