Jste zde

Olomoucký kraj

Na výstavbu cyklostezek dá Olomoucký kraj téměř 22 milionů korun

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Květen 1, 2020 - 13:45

Hejtmanství kraje v rámci dotačního programu rozdělilo na cyklostezky v regionu více než 21,7 miliónu korun. „Nová cyklostezka propojí například Kostelec na Hané s nedalekou obcí Lutotín. K bezpečnosti výrazně přispěje také trasa kolem plumlovské přehrady. Krajské peníze pomohou i při stavbě dalších částí stezky pro cyklisty mezi Litovlí a Uničovem – konkrétně na území Střelic a Červenky,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček. Podmínkám dotačního programu vyhovělo celkem dvanáct žádostí od jedenácti žadatelů. Seznam podpořených žadatelů o dotaci na cyklostezky v roce 2020: Bělotín, Bílovice – Lutotín, Červenka, Libina, Majetín, Mladějovice, Olomouc, Plumlov, Prostějov, Uničov, Újezd.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Duben 23, 2020 - 10:30
Marek Singer

PRAHA: Start vysílání avizovaný na počátek května dnes na virtuální tiskové konferenci představil generální ředitel FTV Prima Marek Singer spolu s moderátorem Liborem Boučkem. Zpravodajský kanál čítá sto členný tým reportérů a za cíl si klade přinášet autorské zprávy nejen z České republiky, ale pod křídly CNN také ze zahraničí.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Středa, Duben 22, 2020 - 15:30
Ukliďme Česko

ČESKÁ REPUBLIKA: Den Země slaví padesáté výročí. Letos bude zaměřen na digitální úklid. I ve virtuálním světě totiž existuje znečištění, které ovlivňuje reálné prostředí. Zapojit se může každý, celosvětovou úsporu zjistíme po akci na webu www.worldcleanupday.org.

Autor: 
Karin Geislerová
Inregion
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Středa, Duben 22, 2020 - 15:00
Ochranné štíty z olomoucké průmyslovky

OLOMOUC: Učitelé ze Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci začali s výrobou ochranných štítů a na padesát jich prostřednictvím Olomouckého kraje věnovali dětským domovům v regionu. Kvůli koronaviru nemou učit tak, jak byli zvyklí, proto se rozhodli angažovat v pomoci s pandemií.

 

V pátek 24. dubna 2020 bude zahájeno plošné testování kolektivní imunity v Olomouckém kraji

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Duben 22, 2020 - 15:00

OLOMOUC: Mezi prvními se nechají v 9.00 hodin otestovat Ladislav Okleštěk - hejtman Olomouckého kraje, Marián Hajdúch - ředitel Ústavu molekulární a translační medicíny UP Olomouc, Roman Havlík - ředitel Fakultní nemocnice Olomouc, Lenka Pešáková - ředitelka KHS a starostové Litovle, Uničova a Červenky. Testování se uskuteční ve stanu pro odběr krve před supermarketem Billa v Litovli (Příčná 1263/4).

Do lékárny i na Velikonoční pondělí

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Duben 8, 2020 - 14:45

OLOMOUC: Zatímco na Velký pátek si lidé budou moci léky opatřit například v nákupních centrech, v pondělí 13. dubna zajistí provoz lékáren Olomoucký kraj. „Zajištění lékárenské pohotovosti je pro nás samozřejmostí. Jde totiž o součást zdravotnické péče, která je jednou z našich priorit,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák. Hejtmanství zajišťuje ve spolupráci s lékárnickými organizacemi provoz lékáren v době, kdy musí ze zákona zavřít velká nákupní centra, v nichž obvykle prodejny léků fungují i o víkendech a některých svátcích. Kraj na sváteční provoz lékáren přispívá statisíci korun ročně. V pondělí 13. dubna si lidé budou moci opatřit léky jak přímo v Olomouci, tak například v Zábřehu, Jeseníku, Prostějově nebo v Přerově.

 

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Duben 6, 2020 - 21:00
Leták linky pomoci Olomouckého kraje

OLOMOUC: Olomoucký kraj ve spolupráci s hasičským sborem rozšiřuje služby psychologické podpory. Tu teď nově mohou využívat všichni obyvatelé regionu, a ne pouze lidé z dříve uzavřených oblastí Litovelska a Uničovska.

Autor: 
Karin Geislerová
Datum zveřejnění: 
Neděle, Duben 5, 2020 - 20:30
Jedna ze soutěžních fotografií roušek

OLOMOUC: O nejhezčí podomácku vyrobenou roušku soutěžili v Olomouckém kraji. Za několik dní dorazilo devětadevadesát fotografií exemplářů roušek.

Stránky

Subscribe to Olomoucký kraj