Jste zde

Ze světa

Svět si připomněl útoky na Ameriku z jedenáctého září

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Sobota, Září 11, 2021 - 23:30

Nejen Američané, ale lidé celého světa si  po dvaceti letech připomněli teroristické útoky z 11. září 2001, které cílily na americké objekty. Útoky zasáhly WTC v New Yorku, Pentagon a Shanksville ve státě Pensylvánie. Na Shansksville teroristé stočili letedlo k zemi, když jim bylo jasné, že pasažéři svým odporem ozbrojencům nedovolí doletět s uneseným letadlem do původního cíle únosců. Letadlo totiž letělo na Washington, D.C. a spekuluje se, že mělo za cíl zasáhnout Bílý dům anebo americký Kapitol.

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Září 10, 2021 - 20:45

Internetový deník inregion.cz je po delší technické pauze opět funkční.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Středa, Březen 3, 2021 - 22:15
Dobrovolníci uklízejí les

Slunečné počasí posledních dnů láká k vycházkám do přírody. Tam však na nás čeká nemilé překvapení v podobě nepořádku po loňské (a bohužel i letošní) „koronaturistické“ sezóně. Pojďme s tím společně něco udělat a #UkliďmeZaHumny…

Spotify vstoupila na jihokorejský trh

Zdroje: 
Spotify, protext
Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Únor 3, 2021 - 17:30

Společnost ke dnešnímu dni spustila svou platformu pro streamování audia nově v Jižní Koreji a zpřístupnila tak korejským posluchačům více než 60 milionům skladeb a 4 miliardy playlistů z celého světa.

Pořadí: 
1

Rubrika:

Je zpráva dne: 
Není zpráva dne

Václav Vlk byl zvolen předsedou Českého helsinského výboru

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Leden 29, 2021 - 21:30

Do funkce předsedy byl zvolen letos 28. ledna a nastoupil po Táně Fischerové, která po těžké a dlouhé nemoci zemřela v prosinci 2019. Právník Václav Vlk je dlouholetým členem této nevládní neziskové organizace pro lidská práva. Vlkovou specializcí je i trestní právo. Současně je členem Odvolací kárné komise České advokátní komory a člen prezidia Unie obhájců. V minulosti působil mj. jako člen Rozkladové komise ministra vnitra ve věcech azylu.

USA dnes čeká volební noc. Američané si volí novou hlavu státu.

Autor: 
Šárka Konečná
Karin Geislerová
Inregion
Datum zveřejnění: 
Úterý, Listopad 3, 2020 - 23:00

V USA vrcholí volební drama, hlasování vstoupilo do posledního finálního dne. Ve velké americké noci bude panovat velmi napjatá situace. Dnes v noci se totiž rozhodne o novém prezidentovi Spojených států Amerických. Voliči rozhodnou mezi dvěma kandidáty A to o Donaldu Trumpovi a jeho protikandidátovi Joe Bidenovi. Americkou noc lze online sledovat na serveru České televize, konkrétně na stanici ČT24. Vysílání je přístupno na čtyřiadvacítce od dnešní třiadvacáté hodiny.

Německo pravděpodobně od zítřka zařadí Českou republiku do seznamu rizikových zemí

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Úterý, Září 22, 2020 - 23:15

Německo zřejmě ve středu zařadí prakticky celou Českou republiku mezi rizikové oblasti a bude při vstupu na své území vyžadovat test na koronavirus, nebo karanténu. Řekl to dnes český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Českou republiku již dalo na své seznamy rizikových zemí kvůli šíření koronaviru několik dalších států, například Slovensko či Velká Británie.

Prymula zítra oznámí další protikoronavirová nařízení

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Úterý, Září 22, 2020 - 22:00

Nová nařízení, která má zítra ministr zdravotnictví Roman Prymula (nestr. za ANO) vyhlásit, se mají týkat zejména zavírací hodiny v barech a hospodách, dále pak by se měly omezit sportovní akce pro diváky. Nově by restaurační zařízení měla zavírat ve 22 hodin a sportovní akce by měly mít omezený počet diváků. Diváků na venkovních sportovních akcích by mělo být od čtvrtka 2000 sedících a v halách bude moci do hlediště usednout maximálně tisíc fanoušků. O nových opatřeních ndes Prymula hovořil v pořadu Interview ČT24.

Autor: 
Jiří Krásenský
Datum zveřejnění: 
Středa, Září 9, 2020 - 05:00
Federica Brignone

Federica Brignone se stala ambasadorkou Cortyho, maskotu mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Cortině d´Ampezzo. Jedná se o rezavou veverku vyrobenou firmou Trudi pro mistrovství konající se mezi 7. a 21. únorem příštího roku.

Stránky

Subscribe to RSS - Ze světa