Editorial

"Charaktery" české levice

Zdeněk Škromach králem, FOTO: Šárka Konečná
Čtvrtek, 24 Květen, 2018
Autor : 
Šárka Konečná, šéfredaktor IRJ

PRAHA: Čeští politikové ovládli za posledních několik let svět sociálních sítí a nelze se jim příliš divit. Prezentace a PR vlastní osoby je zadarmo, nic to v podstatě, kromě toku dat a příslušného paušálu operátora nestojí a za pár korun je marketing politika zaručen. Od videí, po článečky v Parlamentních listech a podobném tisku sdílejícím cokoliv, co politik na svém profilu sociální sítě zveřejní. Nic proti ničemu. Od toho virtuální svět profilů kohokoliv existuje. Králem českých politických bizárů ovšem zůstává současná "levice".  Příkladem takového levicově smýšlejícího člověka budiž Zdeněk Škromach.

Bratrstvo "hybridní" pracky

Šárka Konečná, šéfredaktor IRJ
Pondělí, 14 Květen, 2018
Autor : 
Šárka Konečná, šéfredaktor IRJ

PRAHA: Podivným "bratrstvem" by se dalo nazvat vyjednávání Andreje Babiše o vládě se sociálními demokraty a komunisty, které stále nespěje k vytvoření nového kabinetu. Komunisté si kladou podmínky k vládní toleranci, socialisté ustupují a není jim proti srsti účast ve vládě s trestně stíhanou osobou výměnou za ministerské posty.

Budeme si povídat

Šárka Konečná, šéfredaktor IRJ
Čtvrtek, 5 Duben, 2018
Autor : 
Šárka Konečná, šéfredaktor IRJ

PRAHA: Stížnosti, nadávky, útoky. Tato tři slova zjevně přesně charakterizují českou společnost. Rozháranou, nejednotnou, rozpolcenou. Snad ne ještě úplně rozhádanou, i když se to na první pohled může zdát. Za poslední týden debatní prostor sociálních i mediálních sítí ovládla témata, jakými jsou nová hymna, vydání Nikulina a otrava Skripala. Prezident Miloš Zeman hledá novičok, komunisté hledají spojenectví v miliardáři Andreji Babišovi, sportovci hledají novou verzi české hymny.

Vysoká škola selského rozumu

Šárka Konečná
Čtvrtek, 29 Březen, 2018
Autor : 
Šárka Konečná, šéfredaktor IRJ

BRNO: V poslední době se v části české společnosti rozmáhá takový nešvar. Je jím absolutorium „Vysoké školy života“, kdy prvotním předpokladem k jejímu úspěšnému zvládnutí jest používání „selského rozumu“. Řada frustrovaných jedinců si, zejména na sociálních sítích, vetkla do erbu jeho znak a houževnatě jej využívá ve své argumentaci. Nevěří ničemu, kromě konspiračních webů, k nejrůznějším populistů, slibujícím modré z nebe, vzhlíží jako ke svým ochráncům – spasitelům.

Pravda alternativních médií aneb "žumpa opět mlčí"

Šárka Konečná, šéfredaktor IRJ
Pondělí, 19 Březen, 2018
Autor : 
Šárka Konečná

"Žumpa opět mlčí," zaznívají stále častěji komentáře části české společnosti a to zejména z řad příznivců takzvaných "starých pořádků", tedy totalitního socialistického režimu na adresu veřejnoprávních médií. Terčem v oku je těmto "slušným občanům" zejména Česká televize, Český rozhlas prozatím zůstává, alespoň na sociálních sítích, kritice více ušetřen. Zřejmě proto, že část české populace raději poslouchá komerční stanice, které plní éter stokrát obehranými hity a reklamou, namísto zpravodajských relací.

Do stromu nabouraná republika

Šárka Konečná
Středa, 7 Březen, 2018
Autor : 
Šárka Konečná

Příjemná jízda s početnou rodinou, plným autem, vize skvěle stráveného výletu. Náhle náraz do stromu, půlka vozu vlevo, ta druhá vpravo, strom je zaklíněn někde uprostřed, řidič se snaží vymanit ze svého sevření a tvářit se, jakoby vlastně on mohl srážce zabránit, strom neměl v cestě vůbec co dělat a jen navigace jej dovedla do místa, kde se srážka očekávat sice dala, ale on ji nepředpokládal.

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.

Subscribe to Editorial