Komentáře

První sníh a osvětlení cyklostezek v Brně

Osvětlení cyklostezek a první sníh v Brně
Sobota, 1 Prosinec, 2018
Autor : 
Jiří Krásenský

BRNO : Spolu s prvním sněhem v určitých lokalitách Statutárního města Brna vyvstala otázka nad nastavením intervalů veřejného osvětlení, a to zejména na některých cyklostezkách. Dozvíme se, například, jak demonstruje úvodní fotografie, že v Brně se na cyklostezkách v zimním obdobní jednoduše ve tmě nesvítí, zatímco ve dne má být veřejné osvětlení aktivní.

Marný boj s pichlavými mlýny

V Brně jsou odhozené injekční stříkačky na denním pořádku
Pátek, 26 Říjen, 2018
Autor : 
Jiří Krásenský

ČESKÁ REPUBLIKA, BRNO : Jako doslova marný boj s pichlavými mlýny lze charakterizovat hraniční situaci ve městě Brně týkající se počtu odhozených použitých injekčních stříkaček. Brno patří mezi tradiční špičku v počtu nebezpečného odpadu v ulicích a i přes snahu spolků a příslušníků Městské policie je situace v Brně stále značně neuspokojivá. A nebezpečná.

Novičok jako otrávené téma ? Výborně !

Prezident České republiky 2018 Miloš Zeman
Pátek, 4 Květen, 2018
Autor : 
Jiří Krásenský

ČESKÁ REPUBLIKA : Prezident České republiky Miloš Zeman uvedl v TV Barrandov, že se v Česku jed, nazývaný NOVIČOK skutečně vyráběl a testoval. Měli bychom si uvědomit, že ač zaschlé téma na motivy "Vražda - zmrtvýchvstání Skripal" dosáhla rozměrů, které jsme měli vědět již dříve : Je testování Novičoku proti zásadám morálky ? Má lidstvo právě ono morální právo ničit samo sebe ?

Jak je důležité míti Filipa aneb princezna ČSSDeska první

Kam míří Oldřich Duchoň ? ( KSČM )
Sobota, 31 Březen, 2018
Autor : 
Jiří Krásenský

PRAHA : Lehkovážná komedie pro vážné lidi v podání předsedy KSČM JUDr. Vojtěcha Filipa může být pro některé z nás mírně za hranou : Je tomu ale skutečně tak ? Komunisté tančí jak Andrej Babiš zpívá, prezident Miloš Zeman napsal notový part. Jak jednoduché ... Ač se v tomto případě nejedná o operu, lze těžko hodnotit, zda hlavní roli sehráli politikové či český národ.

Kam zmizela známka pravé velikosti ?

Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL, na summitu EPP 2017
Úterý, 27 Březen, 2018
Autor : 
Jiří Krásenský

"Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstali stejní; jenomže teď víme líp, kdo je kdo. " Tímto citátem českého velikána Karla Čapka bychom mohli počnout myšlenku, jejíž dosah by mohl být až nebývale tragický pro naše vlastní svědomí, tedy pro svědomí každého z nás. Čím je způsobeno, že politiku vnímáme čím dál tím více hlouběji, ostřeji; že nám více zalézá za nehty a snaží se vystrkovat své ďábelské růžky stále intenzivněji ? Jedná se pouze o jiné vnímání téhož a nebo se opravdu, řečeno slovy Čapkovými, mnohé změnilo ?

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.

Subscribe to Komentáře