Kraj Vysočina

Mokrému zdivu řekněme sbohem

Specialista na odstranění vlhkosti zdiva, GELASAN, s.r.o.
Úterý, 28 Květen, 2019
Autor : 
KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Padající omítka, oprýskaná malba, stěna, po které stéká voda, zápách zatuchliny a plísně. To jsou nejčastější projevy vlhkých zdí. Toto prostředí je nezdravé pro život a majitel takto postiženého objektu se brzy může potýkat nejen se zdravotními obtížemi, ale také s vážnými statickými problémy. Co s tím?

Proč Jaderná elektrárna Dukovany upravila harmonogram odstávek ?

JeDu - Jaderná elektrárna Dukovany
Středa, 4 Červenec, 2018
Autor : 
Jiří Krásenský

DUKOVANY : V Jaderné elektrárně Dukovany energetici ukončují odstávku pro výměnu paliva a spouští první výrobní blok. Podle předpokladů by měl blok začít elektrickou energii dodávat v  několika následujících hodinách. V průběhu odstávky odborníci vyměnili palivo, provedli plánované modernizace zařízení včetně kontrol a testů. Současně však specialisté zařadili do plánu kontrolu jednoho z šesti hlavních cirkulačních čerpadel čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Očekávaný celkový objem výroby energie by se však výrazně měnit neměl.

Začala akce Čistá Vysočina

Úklid, ilustrační foto: Šárka Konečná
Pondělí, 9 Duben, 2018
Autor : 
Karin Geislerová

JIHLAVA: Desátý ročník tradičního úklidu kraje odstartoval dnes na Vysočině. Během 10 let se z Čisté Vysočiny stala nejmasovější osvětová akce v kraji a je jedinečná i v celorepublikovém měřítku. Tento úklid se dostal do podvědomí mnoha lidí a letos by se do něj mělo zapojit více než 22 tisíc dobrovolníků z 516 skupin.

 

Manželé Dalíkovi oslavili zlatou svatbu

Zlatá svatba manželé Dalíkovi, FOTO: ZT
Čtvrtek, 5 Duben, 2018
Autor : 
Pavel Lesník

LUKAVEC:  Padesát let společného života oslavili manželé Helena a Jaroslav Dalíkovi z Lukavce na Pelhřimovsku. V obřadní síni městského úřadu v Pelhřimově si svatbu po padesáti letech zopakovali.

Zlatou svatbu jim zorganizovaly jejich dvě děti, synové Jaroslav a Martin s rodinami. Manželé si zavzpomínali na chvíle, kdy si před půlstoletím řekli na pelhřimovské radnici „ano“ a vstoupili do svazku manželského.

Celý život působili ve školství jako učitelé. Mají celkem pět vnoučat a každoročně s nimi společně vyrážejí na dovolenou, protože velmi rádi cestují.

Závěrem obřadu se tradičně políbili, navlékli si prstýnky a podepsali se do pamětní knihy, která bude vzpomínkou na tento pro ně významný den.

V Brodě pokračuje úprava náměstí

Havlíčkobrodské náměstí, FOTO: Vodafone
Čtvrtek, 5 Duben, 2018
Autor : 
Pavel Lesník

HAVLÍČKŮV BROD: Revitalizace Smetanova náměstí v Havlíčkově Brodě letos pokračuje. Prvním úkolem revitalizace bude přeložka vodovodu a kanalizace. Smetanovo náměstí v Havlíčkově Brodě je socialistickou stavbou ze 70. let 20. století a brodská radnice si z něj přála vytvořit  místo odpočinku a relaxace s velkými zelenými plochami.

Starší ženě mohlo jít o život

Ilustrační foto plynového vařiče
Středa, 4 Duben, 2018
Autor : 
Pavel Lesník

TŘEBÍČ: V neděli 1. dubna odpoledne přijali strážníci informaci o tom, že v jednom z bytů v domě na ul. Lavického v Třebíči pravděpodobně uniká plyn, který je hodně cítit a uvnitř by mohla být majitelka bytu, která nekomunikuje. Strážníci na místě otevřeli byt pomocí páčidla, a to z důvodu, že mohl být ohrožen život 93leté ženy. Ta začala se strážníky komunikovat a bylo zjištěno, že omylem nechala zapnutý plynový vařič. Hlavní uzávěr plynu uzavřeli sousedé, strážníci vypnuli vařič, zajistili větrání bytu a přivolali rychlou záchrannou službu, aby ženě zajistili lékařskou péči.

Třebíč plánuje výstavbu kašny

Kašna, ilustrační foto
Středa, 4 Duben, 2018
Autor : 
Pavel Lesník

TŘEBÍČ: Třebíčská radnice vypisuje architektonicko-výtvarnou soutěž na kašnu. Předmětem soutěže je návrh vodního prvku na centrální Karlovo náměstí. Termín pro přihlášení do soutěže je do 21. května letošního roku.

Návrh musí respektovat význam místa, tedy hlavního náměstí historického města s památkami UNESCO, v podmínkách současného života.

Musí zohledňovat stávající podobu náměstí, včetně sochy Cyrila a Metoděje a polohy tržiště. Velikost není stanovena, měly by odpovídat měřítku náměstí, poloze umístění, funkčním požadavkům i ekonomickému předpokladu.

V Brodě opravují koupaliště

Rekonstrukce koupaliště v Havlíčkově Brodě, FOTO: Vysočina news
Středa, 4 Duben, 2018
Autor : 
Pavel Lesník

HAVLÍČKŮV BROD: Havlíčkobrodské koupaliště se proměnilo ve velké staveniště. Instalují se tam nerezavějící vany a rovněž dochází průběžně k výměně dlažby na chodnících, což oceníme zejména v nadcházejících letních měsících v lehké obuvi.

Stránky

Líbí se Vám obsah ? Můžete přispět autorům na účet 35-9155860217/0100 vedený u Komerční banky a.s.

Subscribe to Kraj Vysočina