Jste zde

Magazín

Autor: 
Jiří Krásenský
Datum zveřejnění: 
Sobota, Listopad 21, 2020 - 05:45
Potkani si libují ve zbytcích jídel a tucích

Deratizace stojí jihomoravská města stovky tisíc korun ročně. Nesprávné nakládání s potravinovým odpadem totiž zapřičiňuje zvýšený výskyt potkanů a jejich přemnožení. Nedovírané popelnice, tedy nádoby na směsný komunální odpad, a zbytky jídel v okolí popelnic přirozeně nahrávají zvýšenému výskytu hlodavců zejména ve velkých městech a obcích. Plýtvání potravinami se stává stále zvětšujícím se společenským problémem.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Listopad 12, 2020 - 19:00
Krabice, které lze znovu využít, ilustrační foto

Nakoupíte na internetu, přijde vám několik zásilek a najednou jste doma zavalení krabicemi a výplněmi? Tento „odpad“ znovu využívají e-shopy, kterým naopak obalové materiály chybí, zejména v době vánočních nákupů. Vznikla proto databáze obchodů, které vaše použité krabice uvítají.

Autor: 
Jiří Krásenský
Datum zveřejnění: 
Neděle, Listopad 1, 2020 - 21:00
Jak správně likvidovat roušky ?

V souvislosti s pandemií SARS Covid-19 ( Koronavirus ) je vydáno mnoho nařízení, která mají zabezpečit postupné snižování počtu nakažených novým typem koronaviru. Mezi tato restriktivní či hygienická opatření patří rovněž nošení ochrany úst a nosu, tedy šátku, šály, ústenky či roušky. Nezabývejme se nyní účinností těchto opatření, tedy zda mohou či nemohou současný vývoj zbrzdit, zastavit či jakkoliv ovlivnit - doufejme a věřme, že ano.

Síť prodejen Žabka | inregion.cz

BRNO : Nově otevřenou prodejnu Žabka Brno Židenice u Zábrdovického mostu, naproti Vojenské nemocnici Brno, navštívíte každý den v otevírací době již od 06:00 hod. - 23:00 hod. Paní Daša Lánská, provozovatelka prodejny Žabka v Židenicích, držitelka ceny Diamantové ligy kvality, poskytla IRJ rozhovor, ve kterém přiblížila výhody sítě prodejen Žabka.

Autor: 
Emil Skoták
Datum zveřejnění: 
Pátek, Duben 17, 2020 - 10:15
Fazolová polévka na způsob guláše

Dnes se  chci se čtenáři Inregion.cz  podělit o recept na vydatnou fazolovou polévku s gulášovým základem. Takže, začínáme.

Autor: 
Emil Skoták
Datum zveřejnění: 
Úterý, Březen 31, 2020 - 19:45
Tatarský biftek, ilustrační foto

I v době koronavirové se něco jíst musí, takže dáváme recept. Tentokráte na Tatarák.

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Neděle, Březen 29, 2020 - 22:30
Rouška v mikrovlnné troubě, ilustrační foto

ČESKÁ REPUBLIKA: Hasiči varují všechny před tím, aby sterilizovali ochranné roušky v mikrovlnných troubách. Může dojít k požáru.

Autor: 
Šárka Konečná
Datum zveřejnění: 
Neděle, Březen 22, 2020 - 23:30

PRAHA: Minulý pátek, hluboká noc, bary v centrech velkých měst ještě pulzují svým, již tak dost okleštěným, životem. Nikdo si nepřipouští to, že ráno bude jiné. Téma nové epidemie sice již ovládá stoly štamgastů, ale stále se věří v to, že Česku se vše tak nějak vyhne.

Komerční sdělení

GELASAN spol.s.r.o. SANACE RYCHLE, EFEKTIVNĚ, ÚČINNĚ a DLOUHODOBĚ se zárukou 10 let

Padající omítka, oprýskaná malba, stěna, po které stéká voda, zápách zatuchliny a plísně. To jsou nejčastější projevy vlhkých zdí. Toto prostředí je nezdravé pro život a majitel takto postiženého objektu se brzy může potýkat nejen se zdravotními obtížemi, ale také s vážnými statickými problémy. Co s tím?

Autor: 
Jiří Krásenský
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Únor 17, 2020 - 16:45
Městská policie v Brně Židenicích řešila neoprávněný odběr elektřiny | inregion.cz

BRNO : V brněnském bytovém domě v městské části Židenice již podruhé během tří týdnů strážníci Městské policie Brno řešili případ neoprávněného odběru elektrické energie. Strážnící objevili  strážníci nelegální přípojku z vypínače světel na chodbě, kdy kabely vedly přímo do jednoho z bytů. Právě onoho dne byl byt odpojen od přívodu elektrické energie.

Stránky

Subscribe to RSS - Magazín